Postavil si robota ze Star Wars. Stačila mu koule ovládaná mobilem

Postavil si robota ze Star Wars. Stačila mu koule ovládaná mobilem

21. 4. 2015

Minulý týden se konal sraz fanoušků Hvězdných válek Star Wars Celebration, během kterého byla promítána druhá upoutávka na sedmou epizodu kultovní ságy. Nebudeme tady rozebírat, co s fanoušky nové záběry udělaly. Ostatně, video na Youtube má za pár dní přes 16 milionů přehrání. Každopádně, na akci se také objevili filmoví herci i robůtci. Po boku populárního R2-D2 se tak kutálel i nováček BB-8. Jedná se o moderní verzi droida, jenž se prostě kutálí dopředu, přičemž jeho „hlava“ stále zůstává na místě. Technika budoucnosti, řeknete si. Jenže jeden nadšenec tohodle robota postavil u sebe doma.


A nezabralo mu to ani moc času. Kutil si vystačil s ovladatelnou koulí Sphero, kterou pohybujete pomocí aplikace v mobilním telefonu. Sphero stačilo rozříznout a umístit do něj magnet, který by udržoval hlavu robůtka na místě. Hlavu jako takovou pak autor výtvořil z nějakého lehkého materiálu a opět jí vybavil magnetem, aby držela na místě. Výsledek pak ještě stylově pomaloval a najednou mu po zemi jezdil robůtek jako ze Star Wars. A že stále nevíte, co Sphero je? Podívejte se na starší díl Applikací, kde se jemu a podobným mobilním hračkám věnujeme! Video najdete níže… Se Spherem blbneme kolem 19. minuty.

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail