Mini Cooper chystá chytré brýle, které by jednou mohly nahradit budíky

Mini Cooper chystá chytré brýle, které by jednou mohly nahradit budíky

22. 4. 2015

Velkým trendem automobilismu jsou chytrá auta. Každá automobilka řeší, jak spojit váš vůz s vaším mobilem. A automobilka Mini to chce posunout ještě dál – přemýšlí nad tím, jak vám mohou chytré brýle pomoci při řízení. Představte si tak situaci, kdy nemusíte uhýbat pohledem ze silnice a všechny důležité informace máte přímo před očima. Díky speciálním brýlím, které fungují podobně jako třeba Google Glass.

 

Chytré brýle, co budou ladit k vašemu Mini Cooperu.

Před očima uvidíte stav tachometru i šipky pro odbočování, které v hráčích mohou evokovat vymezení trati v počítačových hrách. Tím to ale nekončí, na displeji uvidíte i příchozí hovory či zprávy, na které budete moci jednoduše reagovat. Brýle si také zapamatují místo, kde jste zaparkovali a pak vás vizuálně odnavigují zpátky. A dokonce mají rozpoznat i texty. To když se podíváte na leták s koncertem a brýle samy pochopí, kde se akce koná.

Pohled s brýlemi vám přímo před oči poskládá všechny potřebné informace.


Samozřejmě, chytré brýle by byly úplně blbé, kdyby nebylo mobilu ve vaší kapse. Ten se s brýlemi spojí a dodá jim všechny potřebné informace. V telefonu tak budete muset mít nainstalovanou i speciální aplikaci. To ale není nic, s čím bychom nepočítali. Samotné brýle od Mini jsou zatím ve fázi prototypu, jenž si mohli vyzkoušet zahraniční novináři na 15 minut. Podle názoru redaktora Mashable jsou brýle poměrně pohodlné, ale některé funkce působí rušivě.26. díl Applikací nejen o navigacích, kde si ukážeme i apku Hudway, která dokáže promítat cestu na přední sklo vašeho vozu.


Ostatně, brýle dokáží zobrazit i záběry s kamer, jimiž máte svého Mini Coopera vybaveného. Díky nim tak můžete vidět na místa, kam byste ze sedadla řidiče nedohlédli. Právě kombinování různých záběrů ale působí rušivě. Kdy se tohle řešení od Mini dostane do prodeje, to zatím nevíme. Pokud ale chcete ochutnat budoucnost, můžete si stáhnout do mobilu navigační aplikace, jež vám promítnou podstatné informace o cestě přímo na přední sklo.

Zdroj: Mashable, vlastní

Čtěte také

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé Před 6 hodinami

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

Různé Před 9 hodinami

V některých zemích se na App Store objevila nová sekce – předobjednávky. Jde zpravidla o hry, které vycházejí za pár dní....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail