Last Voyage je spíš interaktivní umění než mobilní hra

Last Voyage je spíš interaktivní umění než mobilní hra

14. 4. 2015

Nedávno jsme se tady rozplývali nad běhačkou Fotonica a nyní tady máme další herní titul, který na mobilech kombinuje hru a umění. V případě Last Voyage je pak důraz na grafický minimalismus ještě silnější. V určitých částech hry prostě na displeji nevidíte nic víc než barevné geometrické obrazce. Místy tak Last Voyage až evokuje průlet červí dírou z 2001: Vesmírná odysea.

Hra nabízí pět kapitol, které se skládají z drobných logických hádanek. Jednotlivé kousky nejsou nijak složité a vše je podřízeno dojmu, jaký na vás hádanka udělá. Jedná se spíš o interaktivní obrazy, na které klikáte, případně je někam posouváte. Atmosféru pak dokresluje soundtrack, který si můžete poslechnout i samostatně. Přes iTunes nebo Spotify.


Jako hra Last Voyage vydrží sotva hodinku a nenabízí ani nějakou hráčskou výzvu. Jednotlivé úkoly jsou jednoduché, jenom se liší svým provedením a nejtěžší je tak odhadnout, co vlastně máte v daném okamžiku udělat. Nicméně každá hádanka a každá obrazovka vypadá jako abstraktní obraz. Musíte tak přistoupit na to, že nekupujete hru, ale audiovizuální experiment.

Last Voyage je k dispozici na iOS a vyjde vás na dvacku. Pokud byste chtěli něco hezkého, ale s větším důrazem na hratelnost, můžeme vám doporučit výše zmiňovanou Fotonicu nebo třeba kultovní záležitost Monument Valley.

Hru Last Voyage stahujte zde!

Čtěte také

Umělý prst vám uleví od svajpování na Tinderu

Umělý prst vám uleví od svajpování na Tinderu

Vychytávka Před 4 hodinami

Každý někoho takového známe. Kamarád nebo kamarádka s hlavou neustále zabořenou do mobilu. A svapuje, svajpuje… Seznamka Tinder...

V dnešních Applikacích otestujeme chytré auto. Dívejte se v 11:15 na Prima COOL!

V dnešních Applikacích otestujeme chytré auto. Dívejte se v 11:15 na Prima COOL!

Různé Před 15 hodinami

Auto ovládané mobilem na dálku? To není sci-fi! V dnešních Applikacích vám jedno takové ukážeme a otestujeme i jeho další funkce....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail