Last Voyage je spíš interaktivní umění než mobilní hra

Last Voyage je spíš interaktivní umění než mobilní hra

14. 4. 2015

Nedávno jsme se tady rozplývali nad běhačkou Fotonica a nyní tady máme další herní titul, který na mobilech kombinuje hru a umění. V případě Last Voyage je pak důraz na grafický minimalismus ještě silnější. V určitých částech hry prostě na displeji nevidíte nic víc než barevné geometrické obrazce. Místy tak Last Voyage až evokuje průlet červí dírou z 2001: Vesmírná odysea.

Hra nabízí pět kapitol, které se skládají z drobných logických hádanek. Jednotlivé kousky nejsou nijak složité a vše je podřízeno dojmu, jaký na vás hádanka udělá. Jedná se spíš o interaktivní obrazy, na které klikáte, případně je někam posouváte. Atmosféru pak dokresluje soundtrack, který si můžete poslechnout i samostatně. Přes iTunes nebo Spotify.


Jako hra Last Voyage vydrží sotva hodinku a nenabízí ani nějakou hráčskou výzvu. Jednotlivé úkoly jsou jednoduché, jenom se liší svým provedením a nejtěžší je tak odhadnout, co vlastně máte v daném okamžiku udělat. Nicméně každá hádanka a každá obrazovka vypadá jako abstraktní obraz. Musíte tak přistoupit na to, že nekupujete hru, ale audiovizuální experiment.

Last Voyage je k dispozici na iOS a vyjde vás na dvacku. Pokud byste chtěli něco hezkého, ale s větším důrazem na hratelnost, můžeme vám doporučit výše zmiňovanou Fotonicu nebo třeba kultovní záležitost Monument Valley.

Hru Last Voyage stahujte zde!

Čtěte také

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Různé Včera

První díl nové řady Applikací připadnul na začátek února. Téma je tedy jasné: olympiáda. Otestovali jsme dvě olympijské aplikace. Obě...

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Různé Včera

Sotva Apple opravil chybu chaiOS, kdy se iPhone zaseknul po obdržení odkazu na jeden konkrétní web, a už je tu další. Tentokrát dělá...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail