NASA dala astronautům kamerky GoPro. Tohle na vlastní oči nikdy neuvidíte!

NASA dala astronautům kamerky GoPro. Tohle na vlastní oči nikdy neuvidíte!

Včera

Adrenalinových videí, která jsou natočená pomocí kamerek GoPro, těch je plný internet. Ať již jde o surfaře, skejťáky, bajkery nebo blázny s wingsuitem, kteří plachtí mezi mrakodrapy. Díky malé kamerce umístěné na helmě těchto odvážlivců můžeme nahlednout do jejich světa i my, co chytáme závrať při výjezdu výtahem do sedmého patra.


A nejinak je to v případě astronautů, kterým NASA dodala taktéž několik GoPro kamerek, aby zachytili život na oběžné dráze a stanici ISS. Ostatně, skočit s padákem může v podstatě každý z nás (s jistým sebezapřením), ale do vesmíru se dostane jenom pár vyvolených. Díky nejnovějšímu projektu NASA tak můžete alespoň vidět to, co vidí astronauti 400 kilometrů nad povrchem Země.

Celý čtyřicetiminutový záznam je k dispozici výše. Pokud vás vesmír zajímá a chcete tipy na nějaké zajímavé aplikace. Můžete se podívat níže na 31. díl Applikací. Ten jsme natáčeli na výstavě Gateway To Space, která probíhá od půlky března v Praze. V Applikacích si ukážeme zajímavé exempláře z výstavy a rozdáme tipy na na zajímavé aplikace nejen pro pozorování polohy.


Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Včera

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Včera

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail