V hříčce Adventures of Poco Eco se vydáte hledat ztracenou elektronickou hudbu

V hříčce Adventures of Poco Eco se vydáte hledat ztracenou elektronickou hudbu

27. 3. 2015

Poco Eco je nová mobilní hra pro iOS, která vás na první pohled zaujme svým provedením. A na první poslech vás dostane svojí hudbou. Tedy za předpokladu, že máte rádi elektronickou muziku. Ostatně, právě od toho, jak moc velkými fandy elektroniky jste, se bude odvíjet i váš vztah k téhle hříčce. Ve fantaskní zemičce najde postavička Poco magickou kazetu a postupně musí najít a aktivovat i dávno ztracené zvuky. Svět je složený z repráčků, trumpetek, činelů a stejně jako okolní prostředí, i děj hry je plný hudebních narážek, které však ocení jenom zlomek uživatelů.
 

 
Upoutávka na hru Adventures of Poco Eco: Lost Sounds.
 
Náplň je přitom velmi jednoduchá – chodíte po plošinkách, šlapete na tlačítka a snažíte se najít cestu dál. Hratelnost tak nestojí na logických úlohách, ale objevování magického světa, jenž k vám promlouvá skrze reproduktor mobilu či sluchátka. A Poco do toho rytmicky kývá hlaviškou. Zážitek je tak podobný tomu, co nabízí třeba Monument Valley, ale je posunutý ještě dál za škatulku mobilní hry, blíže k hudebním aplikacím, jakými disponuje hudebníci Björk nebo Radiohead. Ostatně, i Lost Sounds je svým způsobem propagací nové desky hudebníka s přezdívkou IAMYANK.
 

Lost Sounds nejen dobře vypadá, ale i parádně zní.

Je pak jenom škoda, že pohyb světem a možnost mačkat obří skály z reproduktorů nebo trumpetové květiny nepomáhá hudební složku hry posunout dál, případně se přímo podílet na jejím skládání (jako to umožňuje právě aplikace Biophilia od Bjork). Na druhou stranu, díky tomu je hra mnohem přístupnější i těm z nás, co mají elektroniku rádi, ale vůbec jí neumí vytvářet. Adventures of Poco Eco: Lost Sounds je momentálně k dispozici pouze na iOS a to za 3 Eura. Autoři se však dušují, že do konce března vyjde i na Android.

Hru Adventures of Poco Eco stahujte zde!

Čtěte také

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

Vychytávka Právě teď

„Jsou křidýlka a křidýlka. Jedny slouží létání, na druhých si pochutnáte.“ Tahle logika vedla k vynálezu speciální...

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Různé Právě teď

Napadají nás dva důvody, proč jste si rozkliknuli tento článek. Buďto chcete vědět víc – cenu, dostupnost, detaily – anebo si...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail