Francouzští šéfkuchaři chtějí zakázat focení svých jídel

Francouzští šéfkuchaři chtějí zakázat focení svých jídel

Včera


Deník The Telegraph přišel se zprávou, že se francouzští šéfkuchaři poslední dobou potýkají s otravným trendem – hosté si fotí vlastní jídlo a sdílejí jej na sociálních sítích. Ostatně, i v Applikacích jsme si dělali srandu z toho, že správný hipster nejdřív svoje jídlo nafotí, než se do něj pustí. Právě tenhle trend propukl naplno s úspěchem Instagramu.

Zajímavé jsou však motivace šéfkuchařů, mezi kterými je i jeden z restaurace ověnčené třemi michellinskými hvězdičkami. Samozřejmě, hlavně jim vadí to, že focení jídla a blesk fotoaparátu otravují ostatní hosty. Kromě toho však šéfkuchaři přiznávají i fakt, že kvůli focení jídlo lidem vystydne nebo prostě to, že ne vždycky na fotce vypadá dobře.

Sdílení fotek na internetu tak prý poškozuje práci kuchařů, může jim dělat špatnou reklamu a někteří se dokonce obávají úniků svého know-how. Díky fotce na internetu je pak může kdokoliv na světě napodobit! Restaurace se tak focení snaží zabránit, některé již na jídelní lístek umístily značku se zákazem focení.

Nicméně najdou se i kuchaři, kteří jsou za focení a sdílení jídel na internetu rádi a berou to jako bezplatnou reklamu. Například pražská Jiná krajina odmění mrkvovým koláčem každého zákazníka, který nahraje na Foursquare fotku svého oblíbeného jídla.

Čtěte také

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra Včera

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Cvakněte si selfie s Pikachu! Ale rychle, než ze Snapchatu zmizí

Cvakněte si selfie s Pikachu! Ale rychle, než ze Snapchatu zmizí

Aplikace Včera

Snapchat vytáhl v konkurenčním boji s Instagramem těžký kalibr. Oficiální Pikachu filtr pro vaše selfíčka a videa! Přesněji...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail