Angry Birds ve Finsku dobyli i dětská hřiště

Angry Birds ve Finsku dobyli i dětská hřiště

22. 3. 2015

Minulý týden si část redakce Applikací zaletěla do Finska, přesněji do malého městečka Rovaniemi kousek před polárním kruhem. Samotné město nenabízí příliš zajímavého a v okolí najdete několik turistických pastí jako je třeba Santova vesnička nebo Santův zábavní park. Hlavním důvodem, proč do Rovaniemi letět, je typická finská příroda. Stačí jet třicet minut autem a jste úplně mimo civilizaci i výrazné světelné znečištění – je to ideální místo na sledování a fotografování oblohy.

V Rovaniemi jako takovém jsme ale přeci jenom narazili na jednu zvláštnost a to dětské hřiště ve stylu Angry Birds. Společnost Rovio, která za Angry Birds stojí, tam nechala postavit tématicky laděné dětské hřiště a prolézačky. Součástí parku je samozřejmě i obří prak, nicméně nefunkční. K dispozici jsou ale houpačky, klouzačky nebo menší fotbalové hřiště, to všechno oblepené sochami naštvaných ptáků a zelených prasat. Ostatně, podívejte se na fotky dole v galerii.


14. díl Applikací, kde se věnujeme i historii Angry Birds.

A pokud jde o Angry Birds, těm jsme se hodně věnovali v pátém čísle našeho magazínu, potažmo 14 díle televizního pořadu Applikace aktuální série – můžete se na něj podívat výše. Pokud si stáhnete po naší aplikaci, dočtete se tam zajímavosti v podstatě o všech titulech, které pod touto známou značkou vyšly.

Elektronickou verzi magazínu Applikace stahujte zdarma zde!

Čtěte také

Velký update Super Mario Run se blíží. Co přinese?

Velký update Super Mario Run se blíží. Co přinese?

Hra Před 14 hodinami

Super Marion Run je skvělá hra, ale k jejímu pokoření stačí jen pár hodin. Velká část hráčů se k ní vrací ještě kvůli...

Nový iPhone 8 rozdrtil v testech výkonu konkurenci

Nový iPhone 8 rozdrtil v testech výkonu konkurenci

Různé Před 15 hodinami

Vysoké skóre iPhonu 8 dosažené v benchmarku procesoru už jsme vám ukázali. Z výsledného skóre by se dalo usuzovat, že nový...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail