​Ampere vám změří, jak dobře se váš mobil s Androidem nabíjí

​Ampere vám změří, jak dobře se váš mobil s Androidem nabíjí

Včera

Je to klasický vtip, před lety telefony neuměly nic, ale zase vydržely nabité týden. Dneska toho umí spoustu, ale nabíjet je musíte každý den. Baterky a napájení mobilu se řeší neustále a to nejen na straně uživatelů, ale i jejich výrobců – má být telefon tenčí, ale s horší výdrží? Na tuhle strunu se pak snaží brnkat aplikace Ampere, která sleduje, jak rychle se váš telefon napájí s danou nabíječkou. Proměnných, které mohou ovlivnit rychlost nabíjení, je totiž celá řada.

Tou hlavní je, kolik baterky aktuálně „žere“ váš mobil. V Applikacích jsme vám již doporučovali, ať pro rychlejší nabití telefon přepnete do režimu letadlo nebo jej vypnete úplně. Vliv na rychlost napájení má i ale kvalita vaší nabíječky nebo kablíku. S Ampere pak můžete porovnat, která z vašich nabíječek funguje nejlépe – aplikace totiž změří proudy, které do telefonu tečou. Můžete tak vidět, kolik miliampér váš telefon zrovna dostává, případně jich aktuálně spotřebovává.

Aplikace Ampere je k dispozici zdarma (s reklamou) pro telefony s Androidem, ale ne pro všechny. Autoři aplikace varují, že ke zjištění požadovaných dat potřebují speciální čip a né všechny mobily jej mají. Před samotnou instalací tak zkontrolujte ještě seznam nepodporovaných zařízení, který je uvedený přímo v popisku na Google Play.

Aplikaci Ampere stahujte zde!

Čtěte také

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra Včera

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Cvakněte si selfie s Pikachu! Ale rychle, než ze Snapchatu zmizí

Cvakněte si selfie s Pikachu! Ale rychle, než ze Snapchatu zmizí

Aplikace Včera

Snapchat vytáhl v konkurenčním boji s Instagramem těžký kalibr. Oficiální Pikachu filtr pro vaše selfíčka a videa! Přesněji...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail