​Ampere vám změří, jak dobře se váš mobil s Androidem nabíjí

​Ampere vám změří, jak dobře se váš mobil s Androidem nabíjí

11. 3. 2015

Je to klasický vtip, před lety telefony neuměly nic, ale zase vydržely nabité týden. Dneska toho umí spoustu, ale nabíjet je musíte každý den. Baterky a napájení mobilu se řeší neustále a to nejen na straně uživatelů, ale i jejich výrobců – má být telefon tenčí, ale s horší výdrží? Na tuhle strunu se pak snaží brnkat aplikace Ampere, která sleduje, jak rychle se váš telefon napájí s danou nabíječkou. Proměnných, které mohou ovlivnit rychlost nabíjení, je totiž celá řada.

Tou hlavní je, kolik baterky aktuálně „žere“ váš mobil. V Applikacích jsme vám již doporučovali, ať pro rychlejší nabití telefon přepnete do režimu letadlo nebo jej vypnete úplně. Vliv na rychlost napájení má i ale kvalita vaší nabíječky nebo kablíku. S Ampere pak můžete porovnat, která z vašich nabíječek funguje nejlépe – aplikace totiž změří proudy, které do telefonu tečou. Můžete tak vidět, kolik miliampér váš telefon zrovna dostává, případně jich aktuálně spotřebovává.

Aplikace Ampere je k dispozici zdarma (s reklamou) pro telefony s Androidem, ale ne pro všechny. Autoři aplikace varují, že ke zjištění požadovaných dat potřebují speciální čip a né všechny mobily jej mají. Před samotnou instalací tak zkontrolujte ještě seznam nepodporovaných zařízení, který je uvedený přímo v popisku na Google Play.

Aplikaci Ampere stahujte zde!

Čtěte také

Soutěž o Xbox One stále běží. Máte poslední šanci na výhru!

Soutěž o Xbox One stále běží. Máte poslední šanci na výhru!

Různé 15. 1. 2018

V lednu sice Applikace nevysíláme, ale to neznamená, že se nebude soutěžit. Na našem webu se momentálně hraje o konzoli Xbox One, kterou...

Sex v 21. století: nejdřív souhlas přes apku, až pak styk

Sex v 21. století: nejdřív souhlas přes apku, až pak styk

Aplikace 14. 1. 2018

Představte si typické rande. Byli jste na večeři, bylo vám spolu dobře, ale už je pozdě – je čas jít domů Nabídnete se, že ji...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail