HTC Re Vive slibuje virtuální realitu se vším všudy a to již koncem roku!

HTC Re Vive slibuje virtuální realitu se vším všudy a to již koncem roku!

9. 3. 2015

Pozornost návštěvníků i novinářů minulý týden na veletrhu MWC v Barceloně přitahovala hlavně virtuální realita. Tentokrát na tom nemá podíl Samsung ani Google, ale společnost HTC – ta představila svoje řešení HTC Re Vive, které by mělo nabídnout snad ještě lepší zážitek z návštěvy virtuálních světů, než opěvovaný Oculus Rift, s nímž úzce spolupracuje Samsung. Ani HTC na vývoj brýlí není samo. Tchajwanský výrobce mobilů spojil síly s největšími odborníky v oboru počítačových her a to společností Valve. Ta má na své pažbě už několik zajímavých zářezů. Nejde jenom o to, že hráčům přinesla kultovní tituly jako Half-Life, Counter-Strike nebo Left4Dead, ale stojí za programem Steam, který v podstatě změnil způsob, jakým hry nakupujeme.

 


Samotné video toho moc neukáže, ale dramatičnost se mu upřít nedá.

Před deseti lety šlo o revoluční řešení, kdy za hry platíte kartou přes internet a stahujete si je ze serveru přímo k sobě na disk. S tím už ale trochu odbočujeme, hlavní je ale fakt, že Valve jsou technologickými průkopníky a jejich podíl na HTC Re Vive je velmi důležitý - jsou jistotou, že se plány HTC povedou a že budou stát za to.

HTC Re Vive jsou pak zajímavé hned z několika důvodů. Základem jsou speciální brýle, které si nasadíte na hlavu a skrze které vidíte do virtuálního světa. Vive nabízí dva displeje (pro každé oko jeden) s rozlišením 1200 na 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Herzů. Díky tomu by tedy okolí mělo vypadat lépe a více přirozeně. Brýle pak také disponují řadou senzorů, které dokáží snímat pohyb vaší hlavy – díky nim se budete moci rozhlížet kolem sebe a na pohyby hlavy bude reagovat i virtuální kamera, která snímá svět kolem vás. Potud nic překvapivého.
 

Brýle samotné vypadají jako ze science-fiction.

Problém s virtuální realitou je, že vám brýle dávají možnost rozhlédnout se, ale tím to končí. HTC s Valve tak přicházejí s dalším řešením, díky kterému do virtuální reality přenesou i vaše pohyby. Budete se moci pohybovat po vlastních nohách, krčit se i skákat. To vše díky dvojici dodatečných senzorů, které umístíte do rohů místnosti. Ty totiž dokáží rozpoznat vaší postavu a to, co zrovna dělá. Posledním kusem skládačky jsou pak ruce, resp. speciální ovladače, které vaše ruce ve virtuálním prostoru nasimulují. HTC Re Vive je tak zatím nejblíže tomu, co od virtuální reality všichni očekáváme. A to nejlepší na HTC Re Vive je, že bychom se tohoto zařízení měli dočkat již koncem letošního roku!

Čtěte také

Soutěž o Xbox One stále běží. Máte poslední šanci na výhru!

Soutěž o Xbox One stále běží. Máte poslední šanci na výhru!

Různé 15. 1. 2018

V lednu sice Applikace nevysíláme, ale to neznamená, že se nebude soutěžit. Na našem webu se momentálně hraje o konzoli Xbox One, kterou...

Sex v 21. století: nejdřív souhlas přes apku, až pak styk

Sex v 21. století: nejdřív souhlas přes apku, až pak styk

Aplikace 14. 1. 2018

Představte si typické rande. Byli jste na večeři, bylo vám spolu dobře, ale už je pozdě – je čas jít domů Nabídnete se, že ji...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail