Nejvýdělečnější status v historii: nabídka prodat Minecraft přinesla autorovi 2,5 miliardy dolarů

Nejvýdělečnější status v historii: nabídka prodat Minecraft přinesla autorovi 2,5 miliardy dolarů

10. 3. 2015

Minecraft je jednou z nejvýznamnějších herních událostí začátku 21. století. Jednoduchá a na první pohled ani příliš pohledná hříčka si postupně získala miliony uživatelů, kteří denně těží dřevo a další suroviny, aby z nich mohli stavět fantastické stavby nebo složité mechanizmy. Postavit se dá cokoliv, od dřevěného srubu až po celá města z populární fantasy Hra o trůny nebo částečně funkční iPhone.

Minecraft přitom již není doménou hraní na osobních počítačích, ale dostal se na herní konzole i mobilní telefony. Na Androidu, iOS a Windows Phone je k dispozici tzv. Pocket Edition (kapesní edice), která má oproti Minecraftu jistá omezení, ale základ je stejný – postavit si můžete cokoliv, co vás napadne. Ostatně, mobilní verzi hry jsme se věnovali v 27. díle Applikací.


Za celým projektem stojí švédský programátor Markus Persson, v komunitě kolem Minecraftu známý pod přezdívkou Notch. Jemu se povedlo vybudovat fenomén, který mezi hrami nemá konkurenci. A není to rozhodně proto, že by Minecraftu nikdo konkurovat nechtěl. Nicméně, Markus prodal svůj podíl ve společnosti Mojang, pod kterou hru vyvinul a v novém rozhovoru pro americký magazín Forbes vysvětlil, jak k tomu došlo. K prodeji přitom stačil jeden jediný tweet, tedy status na sociální síti Twitter.

Markus v rozhovoru přiznává, že byl již z Minecraftu a jeho popularity unavený a chtěl se přesunout dál. Na Twitter tak napsal zprávu, jestli někdo nechce koupit jeho podíl ve společnosti Mojang. Na to rychle zareagovali představitelé Microsoftu, kterému Minecraft nyní patří, a ti jeho část společnosti odkoupili za 2,5 miliardy dolarů. S nadsázkou bychom mohli tvrdit, že jde o nejvýdělečnější tweet v historii.


Zdroj: Engadget, Forbes

Čtěte také

Instagram prozrazuje, kdo je zrovna online. Poradíme, jak to vypnout

Instagram prozrazuje, kdo je zrovna online. Poradíme, jak to vypnout

Pro začátečníky 19. 1. 2018

Všimli jste si? Instagram nově zobrazuje, kdy byl uživatel naposledy aktivní. Zobrazí se buď čas nebo stav „právě aktivní“,...

Tetra je chytrá stolní myčka, co dokáže mýt, prát i vařit. Stačí jí deset minut

Tetra je chytrá stolní myčka, co dokáže mýt, prát i vařit. Stačí jí deset minut

Vychytávka 19. 1. 2018

Chtěli byste si pořídit myčku, ale máte moc malou kuchyň? V Heatworks pro vás mají řešení; představili stolní myčku, kterou není...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail