Nejvýdělečnější status v historii: nabídka prodat Minecraft přinesla autorovi 2,5 miliardy dolarů

Nejvýdělečnější status v historii: nabídka prodat Minecraft přinesla autorovi 2,5 miliardy dolarů

10. 3. 2015

Minecraft je jednou z nejvýznamnějších herních událostí začátku 21. století. Jednoduchá a na první pohled ani příliš pohledná hříčka si postupně získala miliony uživatelů, kteří denně těží dřevo a další suroviny, aby z nich mohli stavět fantastické stavby nebo složité mechanizmy. Postavit se dá cokoliv, od dřevěného srubu až po celá města z populární fantasy Hra o trůny nebo částečně funkční iPhone.

Minecraft přitom již není doménou hraní na osobních počítačích, ale dostal se na herní konzole i mobilní telefony. Na Androidu, iOS a Windows Phone je k dispozici tzv. Pocket Edition (kapesní edice), která má oproti Minecraftu jistá omezení, ale základ je stejný – postavit si můžete cokoliv, co vás napadne. Ostatně, mobilní verzi hry jsme se věnovali v 27. díle Applikací.


Za celým projektem stojí švédský programátor Markus Persson, v komunitě kolem Minecraftu známý pod přezdívkou Notch. Jemu se povedlo vybudovat fenomén, který mezi hrami nemá konkurenci. A není to rozhodně proto, že by Minecraftu nikdo konkurovat nechtěl. Nicméně, Markus prodal svůj podíl ve společnosti Mojang, pod kterou hru vyvinul a v novém rozhovoru pro americký magazín Forbes vysvětlil, jak k tomu došlo. K prodeji přitom stačil jeden jediný tweet, tedy status na sociální síti Twitter.

Markus v rozhovoru přiznává, že byl již z Minecraftu a jeho popularity unavený a chtěl se přesunout dál. Na Twitter tak napsal zprávu, jestli někdo nechce koupit jeho podíl ve společnosti Mojang. Na to rychle zareagovali představitelé Microsoftu, kterému Minecraft nyní patří, a ti jeho část společnosti odkoupili za 2,5 miliardy dolarů. S nadsázkou bychom mohli tvrdit, že jde o nejvýdělečnější tweet v historii.


Zdroj: Engadget, Forbes

Čtěte také

Velký test bezdrátových sluchátek v dnešních Applikacích. Dívejte se v 10:25!

Velký test bezdrátových sluchátek v dnešních Applikacích. Dívejte se v 10:25!

Různé Před 11 hodinami

Další a další mobily opouštějí tradiční jack, a proto jsme si řekli, že je nejvyšší čas otestovat bezdrátová sluchátka. Na trhu jsou...

Nábor pilotů dronů proběhne ve videohře. Hraje se o 1,6 milionu!

Nábor pilotů dronů proběhne ve videohře. Hraje se o 1,6 milionu!

Různé 15. 11. 2017

Pokud sledujete pravidelně Applikace, určitě vám neunikl díl věnovaný závodním dronům. Aleš s Veronikou se zúčastnili českých...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail