Chytré hodinky Pebble opět útočí na rekord. Za den dostali od lidí 10 milionů dolarů

Chytré hodinky Pebble opět útočí na rekord. Za den dostali od lidí 10 milionů dolarů

26. 2. 2015

Chytré hodinky Pebble stály u zrodu dvou technologických odvětví. Pebble Watch ukázaly, že jdou udělat hodinky propojené s mobilním telefonem, a zároveň šlo jeden z prvních doopravdy úspěšných crowdfundingových projektů. Právě Pebble Watch byly na serveru Kickstarter dlouho považovány za nejúspěšnější projekt – v roce 2012 jeho autoři požadovali 100 tisíc dolarů, přičemž od podporovatelů kolem celého světa získali přes 10 milionů. Vtipné je, že v podstatě stejnou částku mají na Kickstarteru nyní za jeden jediný den. Za co?


Pebble oznámil nástupce svých hodinek Pebble Watch, který nese jméno Pebble Time. Hodinky budou voděodolné, s barevným displejem z elektronického inkoustu a vydrží týden na jedno nabití. Součástí hodinek bude i zcela nové uživatelské rozhraní, které funguje na bázi časové osy – vidíte důležité události a informace, co vás čekají, cestou zpátky zase zjistíte, co jste již zvládli (třeba počet nachozených kroků a kilometrů). Autoři Pebble na Kickstarteru začali a nyní s ním pokračují. Na nakopnutí výroby Pebble Time požadovali 800 tisíc dolarů, ale tenhle limit byl splněn za pár hodin.

Svůj podíl na tom jistě měla i cena – přes Kickstarter se hodinky prodávali za 159 dolarů, přičemž tyhle kusy jsou již pryč. Ani aktuální cena 179 dolarů s poštovným do celého světa nevypadá vůbec špatně. Ostatně, o nové Pebble Time již projevilo zájem téměř 50 tisíc podporovatelů. Pokud máte i vy o tyto hodinky zájem, můžete projekt podpořit zde!

Čtěte také

Kvízová hra o peníze HQ míří na Android. Dočkáme se o Vánocích

Kvízová hra o peníze HQ míří na Android. Dočkáme se o Vánocích

Hra Před 17 hodinami

Hra HQ, kterou jsme zrecenzovali v zatím posledních Applikacích, se brzy dočká verze pro telefony s Androidem. Datum premiéry...

Jak „vytunit“ zpomalený mobil? Sledujte Aplikace v 10:15 a dozvíte se to!

Jak „vytunit“ zpomalený mobil? Sledujte Aplikace v 10:15 a dozvíte se to!

Různé Včera

Často nám píšete, jak vyřešit ten či onen problém s mobilem. Někdy vás zlobí nedostatek místa, jindy zase rychlost mobilu nebo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail