Blu chce být první mobilní telefon, který si omotáte kolem zápěstí

Blu chce být první mobilní telefon, který si omotáte kolem zápěstí

25. 2. 2015

Chytré náramky, hodinky a vůbec nositelné technologie zažívají velký boom. Na trhu jsou desítky různých wearables od celé řady výrobců, nicméně, mobilní telefon dokáží zastoupit jen částečně. Většinou jsou jen informačním kanálem, který data stahuje z mobilu, co máte v kapse. Každopádně, objevují se řešení, které chtějí na vaše zápěstí umístit telefon úplně celý.

Jedno takové se jmenuje Blu a sbírá peníze přes crowdfundingový server Kickstarter.com. Každý, komu se tenhle nápad líbí, může přispět nějakou částku a získat tak nárok na jednu z mnoha odměn. A tou jsou případné rezervace na zakoupení samotného zařízení v době, kdy bude k dispozici, což by měl již květen tohoto roku!

A čím je Blu zajímavé, je to drobný pásek s ohebným displejem, který si prostě omotáte kolem ruky. Funkcemi pak náramek plně nahradí váš smartfoun s Androidem. Blu je vodotěsné a se speciálním grafickým rozhraním, které se přizpůsobí vašemu oku a náklonu zápěstí – nebudete si tak muset ukroutit ruku, abyste si přečetli SMSku.


Autoři projektu potřebují na rozjetí výroby 600 tisíc dolarů, což je poměrně odvážný požadavek na crowdfundingový server. Ostatně, zatím mají pouhou jednu třicetinu požadované částky. Peníze pak budou sbírat ještě nějaké čtyři týdny. Pokud vás Blu zaujalo, můžete jej podpořit zde! Tam také najdete řadu produktových fotek i technické detaily.

Nejde přitom o první pokus získat peníze na mobilní telefon, který se nosí na ruce. Musíme připomenout náramek Rufus Cuff, o kterém jsme psali téměř před rokem. Jeho autoři vybrali na serveru IndieGoGo přes 400 tisíc dolarů a mobilní telefon s náramkem je již ve výrobě.

Zdroj: Kickstarter

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace 18. 10. 2017

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail