Chytré kabely: utahováním uzlu je možné ovládat přehrávač v mobilu

Chytré kabely: utahováním uzlu je možné ovládat přehrávač v mobilu

Před 20 hodinami

Ty kabely každého jenom otravují! Ačkoliv to vypadá, že všechno směřuje k tomu, aby svět fungoval wireless, tedy zcela bez kabelů, vědci uvažují i o cestách, které vedou zcela opačným směrem. A to ke kabelům, které jsou několikanásobně tlustší než třeba ten, co vede do vašich sluchátek.

Má to ale svůj důvod. Kabel jako takový by totiž mohl být zajímavým ovladačem. Jen si vzpomeňte, co s kabelem děláte, když se nudíte. Běžně jej kroutíte, mačkáte, motáte kolem prstu… Zmiňované věci by mohly fungovat jako gesta, která aktivují nebo zastaví nějakou funkci.


V praxi by to mohlo vypadat tak, že kabel sluchátek zmáčknete a hudba z mobilu se najednou zastaví. A teď si představte, že byste na kablíku měli uzel, který byste mohli roztahovat nebo utahovat. Možností je celá řada a netýkají se jen mobilních telefonů a sluchátek. Využít jej můžete u většiny věcí, ke kterým vede nějaký... ano, kabel.

Celou dobu jsme se snažili kabelů zbavit a teď je v nich možná budoucnost. Jestli je to pravda, to ukáže čas. Nebo první vědec, který o testovací kabel zakopne a rozbije si nos. To by mohlo kabelům zatnout tipec jednou provždy.

Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Před 19 hodinami

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Před 20 hodinami

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail