Úvod Novinky Fenomén selfie pokořil další metu. Dostal se do kultovní hry Doom

Fenomén selfie pokořil další metu. Dostal se do kultovní hry Doom

Fenomén selfie pokořil další metu. Dostal se do kultovní hry Doom
Doom je kultovní počítačová hra, kterou zřejmě znáte. Ať již proto, že jste jí v dětství hráli, nebo z toho důvodu, že na ní média pravidelně shazovala všechny možné zločiny (a proto vám jí rodiče zakázali). Každopádně, ačkoliv první Doom vyšel v roce 1993 i dnes se stále vyvíjí. Komunita nadšenců přichází s novými úpravami a tou nejnovější je selfie stick – bezejmenný mariňák, který musí na měsíci u Marsu masakrovat démony z pekla dostal do arzenál tyč s mobilním telefonem.

Fenoménu selfie jsme se věnovali ve 4. čísle magazínu Applikace. Stáhněte si ho zde!

Během masakrování kakodémonů a střílení do vybuchujících barelů tak může cvakat selfíčka. Modifikace jde dokonce tak daleko, že v podstatě simuluje mobilní aplikaci Instagram. Obraz i jednotlivé fotky můžete prohnat celou řadou barevných filtrů. InstaDoom rozhodně není jedinou hrou, která umožňuje cvakat selfie, ale v kontrastu s roztrhanými těly nepřátel, které jste před chvílí zasáhli raketometem, jde o zajímavý komentář k jednomu z aktuálních fenoménů.

Tohle nicméně není poprvé, co se Doom dostal do spojitosti s aplikacemi a mobilními technologiemi. Na Windows Phone je již nějaký pátek ke stažení fotoaplikace Doom Shooter, která vaše fotky zachytí optikou ostříleného mariňáka – více se dočtete zde!

Zdroj: InstaDoom, vlastní


Čtěte také:

Komentáře