Aplikace Uber v Austrálii rozváží kromě lidí i koťata

Aplikace Uber v Austrálii rozváží kromě lidí i koťata

5. 2. 2015

Uber je aplikace na spolujízdu, díky které můžete cestovat po městě levněji než většinou vozů taxi. To je také důvodem, proč je Uber trnem v oku taxislužbám kolem celého světa a proč jeho snažení fandíme. Nicméně naše sympatie k této společnosti trochu kazí několik afér z poslední doby (zneužívání osobních údajů v USA, násobení cen při krizových událostech právě v Austrálii). Svojí image se tak Uber snaží vylepšit, jak to jenom jde. A dneska k tomu používá koťátka.

Ve vybraných australských městech od 12:00 do 16:00 Uber rozváží  (resp. rozvážel) kočky ze zvířecích útulků. Přes aplikaci si obyvatelé Melbourne, Brisbane, Perthu nebo Sydney mohli nechat přivést patnáct minut chlupatého potěšení. Nejde jenom o to, že pár pohlazení a nějaké to zapředení vám zlepší náladu a zbaví vás pracovního stresu, celá akce se snažila upozornit na to, kolik zvířátek nemá v Austrálii domov. Dovoz koček nebyl zadarmo – stojí 40 australských dolarů. Peníze jdou nicméně na dobrou věc a získají je vybrané útulky, které se na akci podílely.

Podobná iniciativa není přitom něco zcela nového. Před několika měsíci zkusila seznamka Tinder udávat pejsky. Při listování mezi potenciálními známostmi se uživatelům objevil čoklík, kterého si mohli vzít domů. Akce probíhala v New Yorku a za prvních 24 hodin aplikace Tinder zaznamenala na 1500 „seznámení“.

Zdroj: Mashable, Shutterstock, vlastní

Čtěte také

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé Před 16 hodinami

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

Různé Před 18 hodinami

V některých zemích se na App Store objevila nová sekce – předobjednávky. Jde zpravidla o hry, které vycházejí za pár dní....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail