Úvod Novinky Používejte více smajlíků, budete mít víc sexu, tvrdí studie ;)

Používejte více smajlíků, budete mít víc sexu, tvrdí studie ;)

Používejte více smajlíků, budete mít víc sexu, tvrdí studie ;)
Americká online seznamka Match.com provedla zajímavý výzkum. Zjistila, že 54 procent uživatelů, kteří použili emoji neboli smajlíky, mělo v loňském roce sex. A to oproti 31 procentům uživatelů, kteří smajlíky nepoužívají vůbec. 64 procent mužů a 46 procent žen, co používají smajlíky, má přitom sex minimálně jednou za měsíc.

Studie se zaměřila na svobodné uživatele a údajně jde o největší podobný průzkum – do akce se zapojilo na 5675 lidí. Když se pak podíváme, jaké smajlíky byly používané nejvíce, začne to dávat smysl. Nejpopulárnější byly ty flirtovací se sexuálním podtextem a šibalským pohledem. Autoři studie se však domnívají, že používání emotikonů vyjadřuje gesta a pocity, které jsou při normálním rozhovoru běžné, ale při chatování je nevidíme.Přehled emotikonů v aplikaci Facebook Messenger.

Studie, kterou vedla Dr. Helen Fisherová, přitom zdůrazňuje, že více sexu není jediný benefit, jehož si uživatelé smajlíků užívají. Podle průzkumu chodí mnohem častěji na rande a zároveň mají větší chuť se vdát či oženit. Studie ukázala, že 62 procent milovníků emotikonů je svolných k sňatku a to oproti 30 procentům uživatelů, kteří smajlíky nepoužili nikdy.

Vyjádřit emoce žlutým obličejem je v pořádku, ale samotná zpráva se sexuálním textem, tzv. sextovka, většinou nikoho do postele nedostane. 77 procent žen prý nechce dostávat sexuální zprávy a 48 žen nemá zájem o to, aby jim potenciální partner posílal svoje selfíčka. Takže na to myslete, až budete shánět nějaké rande na Valentýna, co je příští sobotu…

Zdroj: Mashable, SinglesInAmerica, ShutterStockČtěte také:

Komentáře