Kraftwerk je palivový článek, jenž dokáže nabíjet telefon celé týdny

Kraftwerk je palivový článek, jenž dokáže nabíjet telefon celé týdny

5. 2. 2015

Jdete někam na tůru a počítáte s tím, že budete několik dní, případně i týdnů bez elektřiny. Moderní mobilní telefony sice disponují režimem extrémní úspory energie, to ale za cenu omezení důležitých funkcí. A delší dobu vám stejně nevydrží. Řešením může být battery pack – přenosná nabíječka. Nicméně i ta dokáže váš mobil nabít zhruba dvakrát. Záchrana je ale na obzoru!

Na crowdfundingovém serveru Kickstarter právě bojuje o přízeň uživatelů nabíječka Kraftwerk (neplést se stejnojmenným hudebním seskupením). Ta nabízí možnost nabít váš telefon až 11x! Nejde přitom o baterku, kterou byste si nabili ze zásuvky nebo svého počítače, Kraftwerk přeměňuje palivo na elektřinu. Ke svému chodu tak potřebuje látky, které se například dávají do zapalovačů.


Základem přenosné nabíječky Kraftwerk je tak palivový článek nové generace. Samotné zařízení je pak přizpůsobené využití ve venkovních podmínkách, takže je ideální pro lidi, kteří se vydávají kempovat do divočiny a z civilizace mizí na celé týdny. Ostatně, jak by se nám taková věc hodila, když jsme loni v létě přecházeli Island – o tom a aplikacích, které jsme použili, se můžete dočíst v našem časopise.

O Kraftwerk je obrovský zájem. Autoři projektu požadovali na rozjetí výroby nemalých 500 tisíc dolarů. Nyní však mají téměř dvojnásobek a do konce akce jim zbývá ještě 28 dní. Ostatně, jedna taková nabíječka se přes Kickstarter prodává za 99 dolarů. A to nejsou špatné peníze za článek, který dokáže pohánět váš mobil, tablet nebo kamerku GoPro v podstatě celý měsíc…

Více informací o Kraftwerku najdete zde!

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail