Internetový robot tvoří digitální umění. Pošlete mu svojí fotku!

Internetový robot tvoří digitální umění. Pošlete mu svojí fotku!

5. 2. 2015

Jak moderní technologie, mobilní aplikace a sociální sítě pronikají víc do našich životů, vyvíjí se i umění, které začíná těchto prvků využívat. Posledním příkladem budiž umělá inteligence Lowpoly Bot na Twitteru, která ze zpráv uživatelů vytváří počítačovou grafiku a umění.

Stačí jenom to, aby uživatelé sociální sítě napsali nějaký tweet, přidali svojí fotku a označili Lowpoly bota a ten vytvoří dílo složené z geometrických obrazců. Výsledkem je originální výtvor, který vznikl čístě díky elektronického mozku. Tedy pokud budeme ignorovat fakt, že „robota“ někdo naprogramoval.

Nemáte dost šíleného umění? Zkuste tohle!


Twitterový účet Lowpoly bot je velmi populární. Za dobu svého fungování obsloužil tisícovky uživatelů. Pokud tedy jeho služeb využijete, musíte počítat s tím, že si chvíli počkáte. S hotovým dílem se vám pak robot sám ozve. Jeho fungování můžete sami drobně upravovat používáním speciálních hashtagů.

Podrobnosti, jak Lowpoly Bota využívat najdete na jeho stránce v rámci blogovací platformy tumblr. Tam také najdete ukázky děl, které vytvořil. Další obrázky pak najdete přímo na jeho Twitteru.

Aplikaci Twitter stáhnete zde!

Čtěte také

Umělý prst vám uleví od svajpování na Tinderu

Umělý prst vám uleví od svajpování na Tinderu

Vychytávka Před 8 hodinami

Každý někoho takového známe. Kamarád nebo kamarádka s hlavou neustále zabořenou do mobilu. A svapuje, svajpuje… Seznamka Tinder...

V dnešních Applikacích otestujeme chytré auto. Dívejte se v 11:15 na Prima COOL!

V dnešních Applikacích otestujeme chytré auto. Dívejte se v 11:15 na Prima COOL!

Různé Před 18 hodinami

Auto ovládané mobilem na dálku? To není sci-fi! V dnešních Applikacích vám jedno takové ukážeme a otestujeme i jeho další funkce....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail