Skyward je hříčka, která připomíná hit Monument Valley. Možná až moc

Skyward je hříčka, která připomíná hit Monument Valley. Možná až moc

31. 1. 2015

Skyward je nová hra od studia Ketchapp, která se jednoduše hraje, ale abyste se dostali daleko, vyžaduje to čas, tréning a hlavně soustředění. Hra navíc krásně vypadá. A tady je první problém, proč na internetu Skyward slízla kritiku od novinářů – vizuální styl hry totiž velmi silně připomíná velehit Monument Valley (stáhnete zde pro Android a iOS).

Kromě podobné grafiky však obě hry mají jen pramálo společného a herní mechanizmy ze Skyward jsou poměrně originální. Na displeji před sebou vidíte cestu a dvě tečky. Jedna tečka stojí na místě, druhá se kolem ní otáčí. Vaším cílem je ťuknout na displej v okamžiku, kdy rotující tečka bude zrovna nad cestou, díky které se dostanete dál. Pokud ťuknete dříve nebo později, musíte začít znova. Herní mechanizmy tak evokují Flappy Bird, ale jsou využité poměrně originálně, takže nemůžeme tvrdit, že jde o čistou zlodějinu. Skyward vás nijak výrazně neomezuje, jenom na každý krok máte pár vteřin. Aby to byla výzva.

Autoři z Ketchapp nemají přiliš dobrou reputaci. Jejich portfolio zabírají aplikace, které nejsou příliš zajímavé, nebo ty, jejichž nápady jsou převzaté odjinud – jako například velepopulární hříčka 2048. Jistá kritika vůči týmu je tak na místě, ale zrovna Skyward si jí né úplně zaslouží. Herní mechanizmy jsou převzaté, ale pojaté trochu jinak (alespoň pokud víme) a podobnost vizuální stránky se dá překousnout. Autoři nevzali obrázky z Monument Valley, jenom udělali něco, co se jim líbilo a co je v podobném stylu. Jestli to bylo z čistého nadšení či kalkulu, to nevíme. Jasné je ale to, že aplikace je na Android a iOS zcela zdarma, ale s reklamou.

Skyward stahujte zde!

Čtěte také

Instagram prozrazuje, kdo je zrovna online. Poradíme, jak to vypnout

Instagram prozrazuje, kdo je zrovna online. Poradíme, jak to vypnout

Pro začátečníky Před 16 hodinami

Všimli jste si? Instagram nově zobrazuje, kdy byl uživatel naposledy aktivní. Zobrazí se buď čas nebo stav „právě aktivní“,...

Tetra je chytrá stolní myčka, co dokáže mýt, prát i vařit. Stačí jí deset minut

Tetra je chytrá stolní myčka, co dokáže mýt, prát i vařit. Stačí jí deset minut

Vychytávka Před 20 hodinami

Chtěli byste si pořídit myčku, ale máte moc malou kuchyň? V Heatworks pro vás mají řešení; představili stolní myčku, kterou není...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail