Kazam Tornado je nejtenčí telefon na světě. Ověřeno Guinnessem

Kazam Tornado je nejtenčí telefon na světě. Ověřeno Guinnessem

28. 1. 2015

Dneska si můžete koupit celou řadu mobilních telefonů, ale nejtenčí bude prostě jenom jeden – Kazam Tornado 348. Tenhle mobil se může chlubit tloušťkou 5,15 milimetr a za nejtenčí telefon na světě jej prohlásila i Guinnessova kniha rekordů.

Abyste pochopili, jak tenký telefon Kazam Tornado doopravdy je, vezměte do ruky štos 13 vizitek, dvě dvacetikoruny nebo jeden knackebrot. Oproti staré klasice Nokia 3110 je tak Tornado tenčí zhruba 4x – 21 mm oproti 5,15. Takovou cestu mobilní technologie.Samotný telefon pak nabízí displej s úhlopříčkou 4,8 palce a HDready rozlišením, osmijádrový procesor s taktem 1,7 Ghz, 1 GB RAM, zadní fotoaparát s 8 megapixely a operační systém Android. Kromě tloušťky je zajímavá i cena – Kazam se u nás prodává 7599 korun.

Kazam je relativně nový hráč na poli mobilních telefonů. První kousky vypadaly designově trochu stroze, ale o novém Tornadu se tohle již říci nedá. Telefon má šmrnc a celkovému dojmu pomáhá i kovová hrana vyvedená v barvě champagne.

Čtěte také

Google spustil slevy na hry. Ušetříte až 80 %!

Google spustil slevy na hry. Ušetříte až 80 %!

Různé Před 21 hodinami

V některých obchodech ještě neskončil Black Friday (i když už je středa) a někde už odstartovala akce Cyber Week, v rámci které...

QR kódy přinesly revoluci do mobilního bankovnictví

QR kódy přinesly revoluci do mobilního bankovnictví

Různé 21. 11. 2017

Pamatujete, když jste místo papírových složenek začali řešit platby pomocí internetového bankovnictví? Nebo už je to tak dávno, že jste...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail