Chytrá řídítka na kolo vám zavibrují, kam máte zabočit

Chytrá řídítka na kolo vám zavibrují, kam máte zabočit

20. 1. 2015

Chytré dneska může být už kde co, takže došla řada i na chytrá řídítka na kolo. Naštěstí to neznamená, že si musíte pořídit celá řídítka, stačí jen speciální vychytávky, které do řídítek zasunete. smrtGRiPS vám pak pomohou například při navigaci městem. Nemusíte cestu kontrolovat v mapové aplikaci, řídítka sama zavibrují na tu stranu, na kterou máte zrovna zahnout. Stejně tak vás vibrací informují, když jedete na cyklovýlet a někdo z party se začne courat. A co by to bylo za chytrou technologii, kdyby vám řídítka nepomohla s hledáním vašeho kola. A to jak na parkovišti, tak i v případě, že se vám kolo ztratí úplně.


Přes mobilní aplikaci můžete spustit zvukovou signalizaci, díky které kolo rychle najdete, případně můžete dát najevo, že se vaše kolo postrádá. Jakmile pak nějaký další držitel smrtGRiPS pojede kolem vašeho bicyklu, okamžitě vám dá vědět jeho aktuální polohu. Chytrá řídítka vás vyjdou na 64 dolarů, tedy pokud budete reagovat rychle a projekt podpoříte na crowdfundingovém serveru IndieGoGo. Autoři projektu potřebují vybrat 50 tisíc dolarů, aby mohla začít sériová výroba chytrých řídítek, přičemž zatím nemají ani třetinu. Na splnění plánu mají ale ještě necelé dva měsíce. smrtGRiPS můžete podpořit zde!

Čtěte také

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

KFO je dron složený z krabičky od kuřecích křidýlek z KFC

Vychytávka Právě teď

„Jsou křidýlka a křidýlka. Jedny slouží létání, na druhých si pochutnáte.“ Tahle logika vedla k vynálezu speciální...

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Sony a Nike spojily síly. Výsledek? Kecky PlayStation!

Různé Před hodinou

Napadají nás dva důvody, proč jste si rozkliknuli tento článek. Buďto chcete vědět víc – cenu, dostupnost, detaily – anebo si...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail