Adobe vypustilo svůj Lightroom na mobilní zařízení

Adobe vypustilo svůj Lightroom na mobilní zařízení

18. 1. 2015

Pokud fotíte něco víc než jen selfíčka, je velká šance, že  jste již s Lightroomem do styku přišli. Na počítači se jedná o velmi silný nástroj na úpravu fotek, kde můžete upravovat teplotu, ořezy, případně uděláte drobné retuše. Vše je mnohem jednodušší a rychlejší, než upravování fotek ve Photoshopu od stejného výrobce.

Mobilní aplikace Lightroom se tohle všechno snaží přenést na mobilní zařízení. Fotky můžete ořezávat, upravovat teplotu barev, kontrast, ostrost a řadu dalších atributů. Případně jsou připraveny různé předvolby, díky kterým okamžitě nahodíte nějaký barevný filtr, fotografické zrno apod. Na druhou stranu, funkce, které bychom u mobilního Lightroomu čekali, tady zatím nejsou – například chybí deformace fotografií a práce s perspektivou, pokud fotku uděláte ve špatném úhlu (a potrpíte si na symetrii a podobné věci). Otáčení a posouvání fotek v rámci výřezů je také docela utrpení.

Aplikace jako taková je sice zdarma, ale musíte mít zaplacené členství v rámci služby Adobe Creative Cloud. Díky tomu můžete jednoduše přenášet fotky mezi svým mobilem, tabletem a PC. Pokud ale Creative Cloud nemáte, jistě si vystačíte s Instagramem nebo třeba aplikací Aviary, kterou Adobe nedávno odkoupilo. Adobe Lightroom je k dispozici na Android a iOS.

Adobe Lightroom stahujte zde!

Čtěte také

Slevy na Google Play: Mini Metro je originální puzzle s plánováním podzemky

Slevy na Google Play: Mini Metro je originální puzzle s plánováním podzemky

Aplikace Právě teď

Na Google Play tento týden běží slevová akce Cyber Week, v rámci které můžete výhodně zakoupit zhruba dvacet prémiových her. Mezi...

Google spustil slevy na hry. Ušetříte až 80 %!

Google spustil slevy na hry. Ušetříte až 80 %!

Různé Před 22 hodinami

V některých obchodech ještě neskončil Black Friday (i když už je středa) a někde už odstartovala akce Cyber Week, v rámci které...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail