Úvod Novinky Adobe vypustilo svůj Lightroom na mobilní zařízení

Adobe vypustilo svůj Lightroom na mobilní zařízení

Adobe vypustilo svůj Lightroom na mobilní zařízení
Pokud fotíte něco víc než jen selfíčka, je velká šance, že  jste již s Lightroomem do styku přišli. Na počítači se jedná o velmi silný nástroj na úpravu fotek, kde můžete upravovat teplotu, ořezy, případně uděláte drobné retuše. Vše je mnohem jednodušší a rychlejší, než upravování fotek ve Photoshopu od stejného výrobce.

Mobilní aplikace Lightroom se tohle všechno snaží přenést na mobilní zařízení. Fotky můžete ořezávat, upravovat teplotu barev, kontrast, ostrost a řadu dalších atributů. Případně jsou připraveny různé předvolby, díky kterým okamžitě nahodíte nějaký barevný filtr, fotografické zrno apod. Na druhou stranu, funkce, které bychom u mobilního Lightroomu čekali, tady zatím nejsou – například chybí deformace fotografií a práce s perspektivou, pokud fotku uděláte ve špatném úhlu (a potrpíte si na symetrii a podobné věci). Otáčení a posouvání fotek v rámci výřezů je také docela utrpení.

Aplikace jako taková je sice zdarma, ale musíte mít zaplacené členství v rámci služby Adobe Creative Cloud. Díky tomu můžete jednoduše přenášet fotky mezi svým mobilem, tabletem a PC. Pokud ale Creative Cloud nemáte, jistě si vystačíte s Instagramem nebo třeba aplikací Aviary, kterou Adobe nedávno odkoupilo. Adobe Lightroom je k dispozici na Android a iOS.

Adobe Lightroom stahujte zde!
Čtěte také:

Komentáře