Úvod Novinky Šéf Apple bleskově schválil aplikaci Je Suis Charlie. Lidé skrze ní vyjadřují podporu

Šéf Apple bleskově schválil aplikaci Je Suis Charlie. Lidé skrze ní vyjadřují podporu

Šéf Apple bleskově schválil aplikaci Je Suis Charlie. Lidé skrze ní vyjadřují podporu
I v případě, že nesledujete zprávy a aktuální události, nejspíš se k vám stejně dostala informace o zastřelených novinářích ze satirických novin Charlie Hebdo. Akce spustila ohromnou reakci, kdy tisícovky lidí vyjadřují podporu pozůstalým i magazínu jako takovému. Spousta uživatelů sociálních sítí sdílí fotku s nápisem "Je Suis Charlie" nebo stejně formulovaným hashtagem. A tím to nekončí.

Nyní vznikla i aplikace pro iOS, díky které můžete vyjádřit svojí podporu. Aplikace umisťuje do mapy body, kde jste podporu vyjádřili, a počítá všechny podporovatele, kteří  dali jasně najevo svůj názor. Tohle by samo o sobě ještě nebylo tak zajímavé. Nicméně, aplikace se v App Store objevila neuvěřitelně rychle. Schvalovací proces přitom trvá celé dny, spíš týdny.

App Store je bezpečná služba, kam se nějaké podivné aplikace jen tak nedostanou. Mohou za to přísná pravidla a hlavně kontrola aplikací, které na App Store míří. Díky tomu ale schválení aplikace může trvat i patnáct dní. Tohle znají všichni mobilní vývojáři. Nicméně, autoři projektu napsali mail přímo šéfovi Apple, Timu Cookovi, a ten celý schvalovací proces urychlil. Aplikace je k dispozici zcela zdarma.

Pokud chcete vyjádřit podporu, stahujte zde!

Zdroj: Mashable


Čtěte také:

Komentáře