Výherce vánoc? Apple má poloviční podíl mezi mobilními dárky

Výherce vánoc? Apple má poloviční podíl mezi mobilními dárky

15. 8. 2017

Spousta z vás našla pod stromečkem mobilní telefon. A je dost velká pravděpodobnost, že to byl iPhone. Alespoň průzkum nově aktivovaných mobilních zařízení během vánoc, který provedl server Flurry. Ten tvrdí, že 51 procent telefonů, phabletů a tabletů mělo na sobě logo s nakousnutým jablkem. Hned za ním byl pak Samsung se 17,7 procenty a Nokia s 5,8 procenty.Graf ukazuje zastoupení jednotlivých značek v rámci mobilních zařízení, která byla aktivována v týdnu od 19. do 25. prosince.

Vánoce tak potvrdily, že jsou nové telefony od Apple úspěch a že je o ně značný zájem. A to i přes jejich velikost. Průzkumy totiž dále naznačují, že roste popularita větších telefonů, jejichž úhlopříčka se pohybuje kolem 6 palců – tzv. phabletů. Z grafů jasně vypadá, že neroste jenom počet aktivovaných mobilních zařízení, ale i podíl, jaký na něm phablety mají.

Pokud jde o populární značky jako je Huawei nebo Xiaomi, server Flurry upozorňuje na fakt, že tam vánoční svátky probíhají jinak, pokud tedy vůbec. Proto tamní značky nešly tolik na odbyt a nákupům dominoval právě Apple. Celkově nejpopulárnějším mobilním telefonem byl iPhone 6, větší iPhone 6 Plus pak skončil na pátém místě žebříčku.Poměr jednotlivých mobilních zařízení a jeho vývoj během posledních tří let.

A jak na tom byly aplikace? Inu, statistiky jsou dostupné pouze ze Severní Ameriky, ale dá se předpokládat, že trend bude velmi podobný i ve zbytku světa. Největší zájem tak byl o mobilní hry a komunikační aplikace. Každý si chce prostě o vánocích odpočinout s nějakou dobrou hříčkou, případně se spojit s příbuznými.

Zdroj: Flurry.com

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra 17. 8. 2017

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail