Mobilní SimCity nabízí spíš simulaci zásobování než budování města

Mobilní SimCity nabízí spíš simulaci zásobování než budování města

22. 12. 2014

Electronic Arts v prosinci přivedli na mobilní telefony a tablety herní klasiku SimCity. A musíme uznat, že na první pohled odvedli parádní práci. Město je kompletně ve 3D se spoustou drobných detailů. Je radost koukat, jak se vám ulice a domy mění pod rukama. Prvotřídní je i dotykové ovládání a hra tohoto typu je pro něj úplně ideální. Silnice stavíte tažením prstu po mapě, klikáním umisťujete domy, přetahováním zase necháváte vyrábět důležité suroviny. Na obrazovce se neustále něco děje. Pořád vás zaplavují možnosti vylepšení aktuálních staveb, potřeby obyvatel města, výroba nových surovin, s každým novým postaveným domem se udělá ohňostroj…

U SimCity můžete strávit hodinu času a ani o tom nebudete vědět. Když si to ale uvědomíte, zjistíte, že jste toho vlastně moc nepostavili. Na začátku má hra ještě spád, ale jak se vaše město zabydluje, tempo se zpomaluje. Abyste totiž mohli postavit vybrané budovy, potřebujete peníze. A ty získáte vylepšováním paneláků a rodinných domků. Získání stavební parceli je zdarma, ale na každé další vylepšení potřebujete různé suroviny. A nejde jenom o základní železo, dřevo, plast nebo semínka. Jedná se i o nástroje, které vznikají kombinováním těchto základních prvků – třeba kladiva, metry, fošny… Jejich výroba přitom zabere jednotky až desítky minut.Během hraní město neroste do šířky jako spíš do výšky.

Většinu času tak strávíte managementem surovin a hlídáním toho, aby někde výrobní linka nestála. Hlavní náplní hry tak není stavba perfektního města, ale organizace výroby. K samotnému budování a starání se o občany dochází až v posledním kroku. Než postavíte novou požární stanici, elektrárnu či park, které obyvatelé potřebují ke své spokojenosti (a vyšším daním), zabere to hrozného času. Ale je tady i zkratka. SimCity BuildIt je totiž freemium – základní hra je zdarma, ale musíte si počkat. Pokud chcete věci zrychlit, musíte za skutečné peníze nakoupit prémiovou měnu SimCash. Za tu si pak můžete zrychlit výrobu nebo dokoupíte zásobu regulérních peněz Simoleonů.

Na hru se dobře dívá a stejně dobře se i ovládá. Můžete se kochat městem ze všech možných úhlů za různých denních dob. Abyste však dokázali svoje městečko přetvořit ve futuristické megacity, sežere vám to neuvěřitelné množství času nebo peněz. V tomhle ohledu Electronic Arts ztratili soudnoust a to natolik, že se vám vyplatí koupě regulérního SimCity pro PC. Pokud si to ale chcete ověřit na vlastní prsty, tak SimCity BuildIt je k dispozici na Android a iOS.

SimCity BuildIt stahujte zde!

Čtěte také

Žebříček nejstahovanějších aplikací ovládl průvodce muzei. Tady je důvod!

Žebříček nejstahovanějších aplikací ovládl průvodce muzei. Tady je důvod!

Aplikace Před 17 hodinami

Že aplikace od Google patří dlouhodobě k nejstahovanějším, na to už jsme si zvykli. Ale jaktože na vrcholu žebříčku...

Opera bojuje proti webům, které využívají mobily k těžbě kryptoměn

Opera bojuje proti webům, které využívají mobily k těžbě kryptoměn

Aplikace Před 17 hodinami

Těžba kryptoměn, jako je třeba Bitcoin, vyžaduje velký výpočetní výkon a tím pádem i spoustu energie. Někteří lidé proto začali...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail