Úvod Novinky Youtube umí tvořit animované gify přímo ze svých videí

Youtube umí tvořit animované gify přímo ze svých videí

Youtube umí tvořit animované gify přímo ze svých videí
Gif (čteno džif) je formát obrázku, se kterým jste se již jistě setkali. Na osobních počítačích, kde byl zajímavý díky své úspornosti, je k dispozici již pěknou řádku let. Nicméně rozmach internetu vdechl gifu nový život. Kromě toho, že je úsporný (malý, pokud jde o počet kilobytů), může být také animovaný. Právě díky tomu se gif stal populárním způsobem komunikace. Místo toho, abyste někomu poslali zprávu, hodíte mu scénu ze známého filmu, videoklipu, televizní show, prostě odkudkoliv. Tedy pokud si myslíte, že podstata té scénky může fungovat jako komentář. A pokud to nestačí, můžete gif doplnit nějakým textem, který to řekne za vás.

Gify dneska frčí, což jen potvrzují speciální mobilní klávesnice, které nenabízejí písmenka a slova, ale obrázky a animace (např. Popkey, o které jsme psali zde). Tohoto faktu jsou si vědomi i v Googlu, takže do Youtube potichu přidali funkci na tvoření gifů – prostě si z videa vystřihnete až šest vteřin záběru, ze kterého pak můžete udělat animaci a tu pošlete do světa. Nechybí ani možnost umístit do horní či dolní části videa text. Možnost tvořit gify z videí je však zatím na začátku a né všichni uživatelé Youtube jí mají k dispozici. Funkce “vytvořit gif” je k dispozici v panelu pod videem, hned vedle sdílení videa mailem nebo odkazem.

Před tímto řešením museli uživatelé používat služby třetích stran. Nyní funkci tvorby gifů Youtube implementuje přímo do svých stránek. Zatím se tedy jedná o řešení pro počítače. Jak to bude s mobilní aplikací, to ukáže až čas.

Zdroj: TechcrunchČtěte také:

Komentáře