Úvod Novinky Instagram má 300 milionů aktivních uživatelů. Jste mezi nimi?

Instagram má 300 milionů aktivních uživatelů. Jste mezi nimi?

Instagram má 300 milionů aktivních uživatelů. Jste mezi nimi?
Pravidelně píšeme o Instagramu jako populární sociální síti a fotografické aplikaci zároveň. Možná bychom měli populární zaměnit za něco trochu jiného. Třeba za to, že aplikaci aktivně používá 300 milionů uživatelů (70 % mimo USA). Nejde tedy o ty z vás, co jste si ze zvědavosti založili účet, ale pak jste přišli na to, že tam nemáte co dávat.

Pět profilů na Instagramu, které musíte vidět!

Za jeden den se na Instagram nasdílí na 70 milionů fotek a uživatelé rozdají přes 2,5 miliardy lajků. Za celou dobu od vypuštění aplikace v roce 2010, disponuje Instagram 30 miliardami fotografií. Samozřejmě, všechny mají mizerné rozlišení a jsou z velké části znehodnocené barevnými filtry, díky nimž vypadají jako ze 70. Let minulého století.

Žertujeme, právě retro filtry a jednoduchost jejich implementace stojí za úspěchem Instagramu. Stejně jako čtvercový formát fotek. Zdánlivé nedokonalosti a omezení se přeměnily ve výhodu a fotografickou výzvu. S 300 miliony uživateli tak Instagram trumfuje i sociální síť Twitter. Jenom připomeneme, že Facebook Instagram koupil za 3 miliardy dolarů.

Instagram je k dispozici zdarma na Android, iOS i Windows Phone.

Aplikaci Instagram stahujte zde!
Čtěte také:

Komentáře