Úvod Novinky Gangnam Style je tak sledovaný, že málem rozbil Youtube

Gangnam Style je tak sledovaný, že málem rozbil Youtube

Gangnam Style je tak sledovaný, že málem rozbil Youtube
Už jsou tomu více jak dva roky, co svět zachvátil Gangnam Style. Určitě si to pamatujete, tomuhle fenoménu neunikl nikdo. Ani vy. Ani my! Proč to ale vytahujeme, když už vám tahle písnička konečně přestala hrát v hlavě? Vývojáři za službou Youtube se totiž svěřili, že video Gangnam Style bylo tak moc sledované, že s něčím takovým při programování videoserveru nepočítali!
 
Nepředpokládali, že někdy bude nějaké video sledované tak, že na počet shlédnutí nebude stačit 32-bitový integer. No prostě nečekali, že nějaké video bude mít tolik přehrání, že se nepovejde do předem definované velikosti dané proměnné (tedy maximální hodnota nebude vyšší než 2 147 483 647). No a oficiální Gangnam Style video v době psaní této zprávy na 2 169 769 397 přehrání. Chyba však byla odhalena včas.
 
V případě Gangnam Style je zajímavé, že Youtube je plný stejných videí, která klidně mají desítky milionů přehrání. Celkový počet přehrání Gangnam Style je tak o nějakou stovku milionů vyšší a Psyho video je nejsledovanějším videem na Youtube (na 2.místě je Justin Bieber s Baby). Sám hudebník zkoušel na tenhle veleúspěch navázat, nicméně marně. Nepomohla mu ani spolupráce s americkým raperem Snoop Doggem...Čtěte také:

Komentáře