Podívejte se na nejlepší mobilní aplikace podle Apple

Podívejte se na nejlepší mobilní aplikace podle Apple

11. 12. 2014

Konec roku je ještě trochu vzdálený, ale to Apple nezabránilo, aby vyhlásil nejlepší aplikace v App Store. On toho tedy vyhlásil víc – filmy, hudbu, seriály, ale tohle už je trochu mimo náš záběr. Pojďme se podívat, co teda u nakousnutého jablka vybrali jako nejlepší mobilní hry a aplikace.
 
Aplikace roku: Elevate Brain Training
Stahujte zde!

Zajímavá aplikace na cvičení mozku, kterému v redakci docela holdujeme. V případě Elevate však mohou být pro Čecha problém vysoké požadavky na znalosti angličtiny. Aplikace totiž se totiž zaměřuje na několik oblastí jako je soustředění, paměť, mluvení či matematické dovednosti. Elevate nabízí na 25 miniher, které by vám s tím měly pomoci. Pokud chcete trénovat mozek, ale Elevate je pro vás trochu příliš, podívejte se na tenhle díl Applikací, kde se tomuto tématu věnujeme!
 
Hra roku: Threes!
Stahujte zde!

Parádní logický rychlík, který i krásně vypadá. Princip hry je jednoduchý – hrací plocha má jenom šestnáct políček a postupně se v nich objevují kostičky s hodnotou tři. Vaším úkolem je kostičky o stejné hodnotě spojit a tím tak hodnotu zvýšit, jenže s dalším krokem se objeví další kostička a tak to jde, dokud prostě nemáte hrací plochu plnou a s kostičkami už není kam hnout. A dobrá zpráva na konec Threes jsou i na Android (na WP najdete stejnojmennou kopii).
 
iPad aplikace roku: Pixelmator
Stahujte zde!

Pixelmator je další z řady aplikací na úpravu fotek. Na první pohled nám evokuje třeba Photoshop Touch, ale v tomhle případě je spousta grafiky již předpřipravená. Fotky tak můžete vylepšovat řadou profesionálních efektů a grafických doplňků. Kromě toho nechybí ani možnost doplnit text, případně můžete do obrázku přímo kreslit. K dispozici jsou pak také nástroje na retuš fotek – můžete odstraňovat drobné nedostatky, ztmavovat či zesvětlovat, odstraňovat efekt červených očí apod.
 
iPad hra roku: Monument Valley
Stahujte zde!

Ani tady nás moc vítězství nepřekvapuje. Hra Monument Valley je totiž nádherná a na velkém displeji tabletu to vynikne ještě více. Autoři, vědomi si tohoto faktu, tak do hry zabudovali i fotoaparát, takže můžete kdykoliv udělat snímek obrazovky a ten si dát třeba na plochu (nebo pověsit na zeď). Nicméně, Monument Valley je poměrně jednoduchá a zabere vám sotvna něco přes hodinu. I tohle ale vývojáři vědí, takže nedávno vypustili další přídavek. Ten ale stojí další peníze.

Čtěte také

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé Před 16 hodinami

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

App Store zavedl předobjednávky. K čemu jsou dobré?

Různé Před 18 hodinami

V některých zemích se na App Store objevila nová sekce – předobjednávky. Jde zpravidla o hry, které vycházejí za pár dní....

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail