Překladač od Googlu bude o krok blíž budoucnosti jako ze Star Treku

Překladač od Googlu bude o krok blíž budoucnosti jako ze Star Treku

Včera

Google koupil aplikaci Word Lens, která dokázala v reálném čase rozpoznat text a přeložit jej přímo před vašima očima. Ačkoliv jste se tedy koukali na ceduli se španělským nápisem, na displeji telefonu jste viděli tu samou ceduli, ale anglicky. Právě tyhle funkce se Google pokusí využít i ve své vlastní aplikaci Překladač Google. Ta sice umí překládat texty na základě fotek, nicméně není to tak jednoduché jako v případě Word Lens.

Další novinkou ohledně Překladače je pak zlepšení rozpoznávání hlasu a jeho překládání. Celý proces by měl být rychlejší. To znamená, že si v pohodě promluvíte s někým, jehož jazyku vlastně vůbec nerozumíte. Překladač totiž sám rozpozná řeč, jakou dotyčný mluví, a ten pak přeloží do vašeho jazyka. Vaše odpověď pak bude zase přeložena zpátky a v podstatě můžete vést konverzaci, aniž byste si rozuměli. Jen se musíte vyhnout složitějším větným konstrukcím.

Word Lens i Překladač Google jsou již nyní k dispozici. Kdy bude ale k dostání aktualizace, která Překladač posunu blíž zařízením jako ze Star Treku, to zatím není jasné.

Čtěte také

K čemu potřebuje fidget spinner Bluetooth?

K čemu potřebuje fidget spinner Bluetooth?

Vychytávka Před 4 hodinami

Dobrá otázka! Už jsme tu měli jeden chytrý fidget spinner, který využívá Bluetooth a mobilní aplikace k zaznamenávání triků....

Metal Gear Solid 2 na Google Play? Většina lidí si hru nestáhne

Metal Gear Solid 2 na Google Play? Většina lidí si hru nestáhne

Hra Včera

Geniální stealth akce Hideo Kodžimi se celkem nečekaně objevila v nabídce Obchodu Play. Nejde o žádnou doprovodnou aplikaci nebo fake,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail