Úvod Novinky Quikkly je vylepšený QR kód, který vám pustí písničku přes hudební aplikaci

Quikkly je vylepšený QR kód, který vám pustí písničku přes hudební aplikaci

Quikkly je vylepšený QR kód, který vám pustí písničku přes hudební aplikaci
V televizním pořadu i v časopise používáme tzv. QR kódy. Pokud na ně namíříte telefon s nainstalovanou čtečkou (aplikací, která umí QR kódy přečíst), můžete se rychle dostat na webový odkaz, aniž byste jej museli složitě přepisovat do svého mobilu. Okamžitě tak máte dodatečné informace o aplikaci, kterou jsme v pořadu ukázali, případně si můžete přehrát díl pořadu z našeho webového archívu, který se týká daného článku v magazínu.

Nicméně QR kódy nejsou všemocné a vývojáři to vědí. Proto se stále snaží vyvinout lepší řešení. Jeden takový pokus se jmenuje Quikkly. Jedná se o kód, který je zaměřený na aplikace v mobilním telefonu. Jeho součástí tedy je i aplikace, která se má spustit. Sejmutím Quikkly tak můžete okamžitě dát like na Facebooku, přihlásit se na WiFi, sledovat člověka na Instagramu nebo si třeba pustit písničku přes Spotify. QR kód se přitom omezuje na webové odkazy, polohu nebo třeba tvorbu SMS…

Quikkly má vlastní mobilní aplikaci pro iOS i Android. Tvorba speciálních kódů pak probíhá právě v nich, případně si je můžete vygenerovat na domovské stránce quikklytags.com. Základní kódy jsou zdarma pro všechny, prémiové jsou k dispozici zadarmo pouze do konce tohoto roku.Čtěte také:

Komentáře