Čeští Madfinger Games vypustili svojí modelářskou aplikaci Monzo

Čeští Madfinger Games vypustili svojí modelářskou aplikaci Monzo

15. 8. 2017

Aktualizováno: Monzo již dorazilo i na Android. Stahujte z Google Play!

Když jsme byli před týdnem natáčet v brněnských kancelářích studia Madfinger Games, samozřejmě jsme se bavili o jejich velehitu Dead Trigger. Do rukou se nám ale dostala i testovací verze jejich novinky – modelářské aplikace Monzo. Ačkoliv musíme přiznat, že při jejím oznámení jsme byli trochu skeptičtí, výsledek nás mile překvapil. Monzo je od středečního večera venku a pokud máte zařízení s iOS, můžete sami zjistit, jak na tom s virtuálním modelařením jste. Verze pro Android bude následovat záhy.

A o co v Monzu jde? Je to modelařina se vším všudy. Ve virtuálním obchodě si koupíte virtuální krabici s modelem a virtuálním návodem a jednotlivé virtuální součástky dávate postupně dohromady. Výsledný model pak můžete namalovat a postavit si jej na stůl nebo do obývacího pokoje – v rámci aplikace je režim rozšířené reality, kdy virtuální model umístíte do skutečného prostoru. A fotku pak můžete poslat třeba přátelům. Nabídka modelů je hodně pestrá. A to jak tématicky, tak i složitostí.
 


V herním obchodě najdete již nyní spoustu modelů. Liší se cenou i složitostí.

K dispozici jsou auta, motorky, letadla, zbraně, historické stroje nebo dinosauři. Složitost se pak odvýjí od počtu součástek, z nichž se daný model skládá. A některé dokážou slušně potrápit vaší trpělivost. V našem případě to byl model Tyranosaura Rexe, jemuž se musí do tlamy umístit na 40 zubů... Samotné sestavování modelů je poměrně jednoduché – nalistujete návod, zvýrazní se vám aktuální součástky a ty přetahujete na aplikací určená místa. I přes tuhle jednoduchost se ale pocit zadostiučinění dostaví poměrně rychle.

A pokud se tak nestane během „lepení“, určitě to přijde při malování. Nabarvit totiž můžete každou menší součástku. V případě sportovního kabrioletu tak mluvíme třeba o řadící páce, rukojetích na dveřích apod. Je toho doopravdy hodně a stejně pestrá je i nabídka barviček. A to stále není všechno. Při pohledu na svůj model totiž můžete vybrané součástky aktivovat poklepáním. Kola u auta se roztočí, dveře se otevřou, kapota se odklopí... Jen si to zkuste sami, aplikace je zdarma a stejně tak jeden ukázkový model.

Monzo stahujte zde!

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra 17. 8. 2017

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail