Čeští Madfinger Games vypustili svojí modelářskou aplikaci Monzo

Čeští Madfinger Games vypustili svojí modelářskou aplikaci Monzo

5. 11. 2014

Aktualizováno: Monzo již dorazilo i na Android. Stahujte z Google Play!

Když jsme byli před týdnem natáčet v brněnských kancelářích studia Madfinger Games, samozřejmě jsme se bavili o jejich velehitu Dead Trigger. Do rukou se nám ale dostala i testovací verze jejich novinky – modelářské aplikace Monzo. Ačkoliv musíme přiznat, že při jejím oznámení jsme byli trochu skeptičtí, výsledek nás mile překvapil. Monzo je od středečního večera venku a pokud máte zařízení s iOS, můžete sami zjistit, jak na tom s virtuálním modelařením jste. Verze pro Android bude následovat záhy.

A o co v Monzu jde? Je to modelařina se vším všudy. Ve virtuálním obchodě si koupíte virtuální krabici s modelem a virtuálním návodem a jednotlivé virtuální součástky dávate postupně dohromady. Výsledný model pak můžete namalovat a postavit si jej na stůl nebo do obývacího pokoje – v rámci aplikace je režim rozšířené reality, kdy virtuální model umístíte do skutečného prostoru. A fotku pak můžete poslat třeba přátelům. Nabídka modelů je hodně pestrá. A to jak tématicky, tak i složitostí.
 


V herním obchodě najdete již nyní spoustu modelů. Liší se cenou i složitostí.

K dispozici jsou auta, motorky, letadla, zbraně, historické stroje nebo dinosauři. Složitost se pak odvýjí od počtu součástek, z nichž se daný model skládá. A některé dokážou slušně potrápit vaší trpělivost. V našem případě to byl model Tyranosaura Rexe, jemuž se musí do tlamy umístit na 40 zubů... Samotné sestavování modelů je poměrně jednoduché – nalistujete návod, zvýrazní se vám aktuální součástky a ty přetahujete na aplikací určená místa. I přes tuhle jednoduchost se ale pocit zadostiučinění dostaví poměrně rychle.

A pokud se tak nestane během „lepení“, určitě to přijde při malování. Nabarvit totiž můžete každou menší součástku. V případě sportovního kabrioletu tak mluvíme třeba o řadící páce, rukojetích na dveřích apod. Je toho doopravdy hodně a stejně pestrá je i nabídka barviček. A to stále není všechno. Při pohledu na svůj model totiž můžete vybrané součástky aktivovat poklepáním. Kola u auta se roztočí, dveře se otevřou, kapota se odklopí... Jen si to zkuste sami, aplikace je zdarma a stejně tak jeden ukázkový model.

Monzo stahujte zde!

Čtěte také

Nový Alcatel 1X zaujme nízkou cenou a Androidem GO

Nový Alcatel 1X zaujme nízkou cenou a Androidem GO

Různé Před 13 hodinami

Procesor MediaTek, 1 GB RAM, 16 GB velké úložiště a 5,3palcový displej s rozlišením 960x480. Podle hardwarových specifik dost...

Samsung Galaxy S9 na oficiálním videu. Jaké novinky přinese?

Samsung Galaxy S9 na oficiálním videu. Jaké novinky přinese?

Různé Před 13 hodinami

Oficiální premiéra nové vlajkové lodi Samsungu je sice naplánována na dnešní večer, ale tajemství jménem „Galaxy S9“ bylo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail