Angry Birds Transformers již bojují o záchranu planety na iOS i Androidu

Angry Birds Transformers již bojují o záchranu planety na iOS i Androidu

17. 10. 2014

Ze hry sálá atmosféra seriálů z 80. let.

Ve středu Rovio pomalu vypustilo do světa nejnovější hru značky Angry Birds. V návaznosti na úspěch Angry Birds Star Wars se tak rozzlobení ptáci spojili s další silnou značkou – Transformers. Na planetu Angry Birds přistáli zlí Eggboti, kteří místní obyvatele proměňují na poslušné roboty. Naštěstí se sem dostala i transformeří technologie, která ptáky i prasata proměnila na Autoboty a Decepticony. Dvě znesvářené strany se tak musí spojit, aby zabránili své zkáze.

Angry Birds Transformers je další žánrovou odbočkou. Opět nedojde na střílení ptáků z praku, ale po pokusu o závody a tahové RPG je tady jednoduchá 2D běhačka. Váš hrdina prostě běží do strany a střílí po všem, co mu ukážete. Případně se změní v auto a rychle překoná překážky, které by mu jinak zatarasily cestu. Veškeré snažení se tady zaměřuje jen na přesné trefování slabých konstrukcí či krabic s trhavinou. Vše se děje ale rychle a hra nemá šanci začít nudit.Běžíte a střílíte automaticky. Sami jenom tapete na displej, co se má zničit.

Navíc se na Angry Birds krásně kouká. Design transformerů je parádní a stejně na tom jsou obří výbuchy. Oku lahodí i řada efektů. Když padající sloup zarazí vašeho robota do země, zachvěje se celá obrazovka. Po několika úrovních však vykouknou miktrotransakce. Roboty musíte vylepšovat a to stojí zlaťáky i čas, kdy je nemůžete používat. Ledaže byste zaplatili speciální měnou… Bez upgradů obtížnost stoupne. Na pomoc si ale můžete pozvat dalšího kamaráda - tuhle funkci však ještě nemáme vyzkoušenou.

O Transformers filmech si můžeme myslet cokoliv, ale vydělávají miliardy dolarů. V tomhle ohledu je ale trochu zvláštní rozhodnutí Rovia, které na mobily nepřináší aktuální Transformery, ale ty z 80. let. Již intro vypadá jako epizoda seriálu, na který jsme před dvaceti lety koukali na satelititních kanálech. Velký důraz je pak kladený i na řadu osmdesátkových efektů a hlavně upravený soundtrack. Mladých hráčům to nic neřekne, ale pokud se k tomu dostane někdo kolem třicítky, možná uroní i tu slzičku…Postupně zachraňuje nové části ostrova i nové roboty.

Roviu se pořád nedaří udělat jednoduchou hru, která by stále byla výzvou, jako tomu bylo u originální Angry Birds. Navíc hru zbytečně komplikují dalšími věcmi jako jsou upgrady a to jenom proto, aby našli opodstatnění pro mikrotransakce. V případě Angry Birds Transformers ale musíme uznat, že hra nabízí spoustu milých drobností a bude zajímavé sledovat, jak se chytne. Ostatně právě Rovio nedávno oznámilo, že bude propouštět - firmu opustí na 16 procent zaměstnanců.

Hra je momentálně k dispozici pro iOS a Android a to zdarma (s mikrotransakcemi).

Angry Birds Transformers stahujte zde!

Čtěte také

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Různé Včera

První díl nové řady Applikací připadnul na začátek února. Téma je tedy jasné: olympiáda. Otestovali jsme dvě olympijské aplikace. Obě...

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Různé Včera

Sotva Apple opravil chybu chaiOS, kdy se iPhone zaseknul po obdržení odkazu na jeden konkrétní web, a už je tu další. Tentokrát dělá...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail