Robůtci ovládaní mobilem mohou závodit i ve vašem obýváku

Robůtci ovládaní mobilem mohou závodit i ve vašem obýváku

7. 10. 2014

Jak vypadá hraní budoucnosti? Na vaší podlahu se promítne závodní dráha, která rozpozná nábytek nebo nepořádek a kolem toho vygeneruje trať. Na ní pak můžete závodit se svými robůtky poháněnými mobilními telefony, kteří po sobě mohou i střílet. Výsledek tak bude připomínat populární videohry ze série Mario Kart, v nichž závodíte s ostatními soupeři, ale zároveň můžete v boji o první místo používat zbraně a banánové slupky.

Tohle celé je možné díky dvěma věcem. Již nyní jsou k dispozici robůtci Romo, které osadíte iPhonem a na dálku je pak můžete ovládat iPadem. Druhá věc je speciální kamera a projektor, které dokáží rozpoznat objekty rozházené na zemi a kolem nich promítnout závodní dráhu. Během závodu se tak můžete vyvarovat zásahu raketou třeba tím, že na ní prostě šlápnete. Jistě uznáte sami, že tohle klasickou závodní zábavu docela dost oživuje.

A to hlavně v případě, že se závodní dráha line kolem kamaráda, který během večírku zcela vytuhl přímo na zemi… Autoři závodů slibují, že všechny podrobnosti a zdrojový kód vypustí na internet hned, jak budou mít chvilku času. Ačkoliv, postavení něčeho takového nebude úplně pro každého, tak video výše rozhodně vypadá zajímavě.


Zdroj: Kawalabo

Čtěte také

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Před 2 hodinami

Gyroskop je zařízení, díky kterému naše telefony dokážou rozpoznat polohu přístroje. Gyroscope je název aplikace, která dokáže...

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Vychytávka Včera

Pár chytrých kousků oblečení už jsme v Applikacích měli, ale že bychom na ulicích zrovna potkávali lidi v chytrých bundách a...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail