Robůtci ovládaní mobilem mohou závodit i ve vašem obýváku

Robůtci ovládaní mobilem mohou závodit i ve vašem obýváku

Před 9 hodinami

Jak vypadá hraní budoucnosti? Na vaší podlahu se promítne závodní dráha, která rozpozná nábytek nebo nepořádek a kolem toho vygeneruje trať. Na ní pak můžete závodit se svými robůtky poháněnými mobilními telefony, kteří po sobě mohou i střílet. Výsledek tak bude připomínat populární videohry ze série Mario Kart, v nichž závodíte s ostatními soupeři, ale zároveň můžete v boji o první místo používat zbraně a banánové slupky.

Tohle celé je možné díky dvěma věcem. Již nyní jsou k dispozici robůtci Romo, které osadíte iPhonem a na dálku je pak můžete ovládat iPadem. Druhá věc je speciální kamera a projektor, které dokáží rozpoznat objekty rozházené na zemi a kolem nich promítnout závodní dráhu. Během závodu se tak můžete vyvarovat zásahu raketou třeba tím, že na ní prostě šlápnete. Jistě uznáte sami, že tohle klasickou závodní zábavu docela dost oživuje.

A to hlavně v případě, že se závodní dráha line kolem kamaráda, který během večírku zcela vytuhl přímo na zemi… Autoři závodů slibují, že všechny podrobnosti a zdrojový kód vypustí na internet hned, jak budou mít chvilku času. Ačkoliv, postavení něčeho takového nebude úplně pro každého, tak video výše rozhodně vypadá zajímavě.


Zdroj: Kawalabo

Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Před 8 hodinami

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Před 9 hodinami

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail