Úvod Novinky Budoucnost selfie? Fotka z kvadkoptéry, kterou ponesete jako hodinky

Budoucnost selfie? Fotka z kvadkoptéry, kterou ponesete jako hodinky

Budoucnost selfie? Fotka z kvadkoptéry, kterou ponesete jako hodinky

Představte si, že dorazíte na nějaké překrásné místo, odkud byste si chtěli odnést fotku na památku. Třeba takové selfíčko. Problém je, že z ruky na fotku nedostanete všechnu tu krásu. Nepomůže ani to, když telefon přiděláte na konec klacku. Řešením by mohla být drobná kvadkoptéra, která odletí na vzdálenost dvaceti metrů, udělá fotku a vrátí se vám zpátky. Celá by byla natolik drobná, že jí ponesete na ruce jako hodinky.
 

Takhle to zní jako nějaká futuristická vize, nicméně v rámci akce Make It Wearable je již k dispozici funkční prototyp. Kvadkoptéra prostě vzlétne z vaší ruky, udělá fotku a vrátí se k zpátky. Stále však jde o pouhý prototyp, který vypadá stejně křehce jako létající hmyz, jehož podobu může kvadkoptéra evokovat. Autoři projektu Nixie momentálně postoupili do finále soutěže, což jim přihrálo 50 tisíc dolarů a možnost konzultace se špičkami v oborech technologií a designu.

Za akcí Make It Wearable totiž stojí výrobce procesorů, společnost Intel. Další zajímavé projekty, které se točí kolem nositelné technologie, najdete na webových stránkách makeit.intel.com.
Čtěte také:

Komentáře