6 chytrých způsobů, jak vás dostat z postele

6 chytrých způsobů, jak vás dostat z postele

14. 9. 2014

Aktualizováno: Tenhle článek jsme původně vydali v září, nicméně je stále platný i šest měsíců poté. Pořád jde o krásnou ukázku možností chytrého telefonu i různých přístupů k jedné problematice. A tou je vstávání. Včas a pokud možno odpočatí.

O víkendu jste si jistě přispali, ale vzhledem k tomu, že zítra zase musíme do práce či do školy, hodí se připomenout několik aplikací, které vás z postele dostanou včas. Chytrých budíků je celá řada. A stejně pestrá je i nabídka způsobů, jak se nechat vzbudit. Tentokrát nerozebíráme, který budík je chytřejší a probudí vás v lepší fázi spánku. Podíváme se na způsoby, jakými vás donutí vylézt z postele!

Zajímavost: Vstávejte s vůní smažené slaniny!

1 způsob: sejměte QR kód
Aplikace: Sleep as Android, Early Bird Alarm, Puzzle Alarm Clock, Clever Alarm
Apka nepřestane dělat nepříjemné zvuky, dokud prostě nevylezete z postele a s telefonem nedojdete k ledničce, kde máte nalepený speciální QR kód. Až jeho sejmutí pípání budíku zastaví. Samozřejmě, úspěšnost aplikace se přímo odvíjí od toho, jak daleko od postele QR kód nalepíte. Aplikace většinou podporují i NFC.
 
2. způsob: zvuk smažící se snídaně
Aplikace: Warmly, Alarm Clock Free
Místo pípání začne budík Warmly přehrávat ruchy, jejichž hlasitost pomalu sílí. A postupně se přidávají další zvuky i vibrace telefonu. Nevstáváte šokem, ale příjemně pomalu. Od smažení vajec a zpěv ptáků pomalu přejdete až ve zvonění kostelních zvonů – a ty už probudí doopravdy každého.
 
3. způsob: matematické úlohy
Aplikace: Sleep as Android, FreakyAlarm, Alarm Xtreme, Clever Alarm
Řada aplikací vás zkusí dostat z postele pomocí počítání příkladů. Ty začínají poměrně jednoduše, ale s dalšími pokusy o vaše probuzení pomalu přitvrzují. Vyřešením úlohy totiž budík utlumíte, ale jenom dočasně. Pokud se totiž telefon nedostane do pohybu, za chvíli vám začne zvonit znovu. A připraven pro vás bude ještě složitější výpočet.
 
4. způsob: dvě otočky kolem osy
Aplikace: SpinMe Alarm Clock
Nová aplikace SpinMe přinesla na pole chytrých budíků poměrně originální prvek. Chce po vás totiž to, abyste se s telefonem točili na místě. To znamená vstát z postele, chytit telefon oběma rukama a udělat dvě kolečka kolem své osy. Tohle ranní cvičení by vás mělo probrat natolik, že už znova do postele nevlezete.
 
5. způsob: zaplaťte a pospíte si
Aplikace: Flock
Existují i aplikace, které vás nechají přispat, ale něco vás to bude stát. A to něco jsou skutečné peníze. Například česká apka Flock pro iOS vám umožní vypnout pípání telefonu, pokud si zakoupíte balíček pro zamáčknutí budíku.
 
6. způsob: telefonát od naprostého cizince
Aplikace: Wakie
Budík Wakie patří k těm nejbizarnějším – o budíček se totiž postará telefonát od naprostého cizince. V rámci registrace do aplikace zadáte i svoje telefonní číslo a na to vám ve vámi zadaný čas zavolá někdo cizí. Aplikace se má postarat o to, že ten někdo bude opačného pohlaví a podobného věku jako jste vy. Bohužel, ačkoliv ČR podporuje, ještě moc nefunguje.

Čtěte také

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

Vychytávka Včera

Na podzim dorazil do prodeje nový flagship mobil od čínského Huawei. Na telefon se na internetu strhla samá chvála, nicméně je důležité...

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé 12. 12. 2017

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail