Citymapper se nám v Berlíně osvědčil. Teď ještě přidat Prahu!

Citymapper se nám v Berlíně osvědčil. Teď ještě přidat Prahu!

9. 9. 2014

Už když jsme byli v Barceloně na Mobile World Congress, věděli jsme o aplikaci Citymapper. Ta si z výstavy také odnesla ocenění za celkově nejlepší mobilní aplikaci. K čemu nám to ale je, když Praha nepatří mezi několik málo měst, kde se dá Citymapper použít... Při cestě do Berlína na IFA 2014 se naskytla ale pořádná příležitost aplikaci vyzkoušet pořádně.
 
Kdo už někdy navštívil větší německé město, ten ví, že s „Der Vlak“ a „Das Metro“ v Berlíně nepochodí. Místo nich tady funguje U-Bahn, S-Bahn a k tomu ještě tramvaje, regionální vlak a převozníci. Složitou sítí zastávek s předlouhými názvy vás provede právě Citymapper. Zelený vyhledávač dopravních spojení jen těžko hledá konkurenci. Je jednoduchý na ovládání, přehledný a zároveň nabízí všechny funkce, které jen turista může využít.

Najde vám nejbližší zastávku čehokoliv a nejvýhodnější spojení kamkoliv. Stačí jen ukázat prstem na mapu. Délku cesty umí změřit v minutách, v kaloriích i eurech. Zkusili jsme chodit i jezdit taxíkem a v obou případech byl odhad aplikace velmi blízko realitě. Velmi praktické je také sdílení lokace, kdy aplikace rozešle vaši nebo vybranou adresu i s instrukcemi, jak se tam dostat. Výborná je i funkce, díky které si trasu uložíte a mapku máte přístupnou hned z notifikační lišty.

Jediná nevýhoda Citymapperu je, že funguje jen ve vybraných světových metropolích jako jsou New York, Londýn, Paříž, Barcelona nebo nově San Francisco. To se ale může změnit, když budete na webu www.citymapper.com hlasovat o zařazení Prahy.

Čtěte také

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Aplikace 16. 10. 2017

Chytrý asistent uvnitř aplikace Fotky Google se naučil nový trik. Vyhledávání „psa“ nebo „kočky“ na fotkách už umí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail