Řekněte sýr! Výrobci ukazují různé způsoby, jak dělat selfie

Řekněte sýr! Výrobci ukazují různé způsoby, jak dělat selfie

6. 9. 2014

Selfie byla pořízena novým Lenovem Vibe. Paruky nejsou součástí balení.

Selfie se rozmáhá a byla brána jako důležitá součást většiny prezentací i jako podstatná funkce mobilního telefonu. Je tak zajímavé sledovat, jak se jednotliví výrobci s focením selfie poprali.
 
Například Samsung řeší selfie tak, že nemusíte mačkat spoušť, ale přiložíte prst na tepový senzor na zadní straně Galaxy Note 4. Díky tomu tak výrobce zabrání drobnému pohybu, který vznikal, když jste museli tlačítka na boční straně telefonu zmáčknout.

Podobně jde na věc i Huawei, jenž se během prezentace prsil i tím, že posunul fenomén dál a vytvořil skupinovou selfie, tzv. groufie. V případě nového modelu Huawei Ascend Mate 7 také uděláte fotku tím, že přiložíte prst na zadní stranu telefonu, kde je snímač otisků prstů.

LG se svými novinkami jako LG G3 a sérií phabletů a tabletů LG Pad přináší focení pomocí gesta rukou. Prostě ukážete směrem k fotoaparátu otevřenou dlaň a tu setnete v pěst. Tento pokyn spustí odpočet, takže se můžete na selfíčko pěkně připravit.

Nové Lenovo Vibe X2, pak můžete ovládat hlasem. Při focení stačí aktivovat režim hlasového ovládání a fotoaparát zareaguje na slovíčka jako "cheese". Během našeho testování to chtělo několik pokusů, ale to můžeme přisuzovat hlasitému prostředí probíhající párty.

Tímhle nicméně seznam vychytávek nekončí. Jednotliví výrobci nabízí v rámci fotografické aplikace i další drobnosti jako například možnost zkrášlení obličeje (odstranění drobných nedostků, vyhlazení pleti apod.).

Čtěte také

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Hra Včera

Není sporu o tom, že Shadowgun Legends patří k aktuálně nejočekávanějším mobilním hrám, a to nejen v domácím Česku. Dlouhé...

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Aplikace Včera

Co jsou to cinemagrafy, to už jsme si definovali při seznámení s aplikací Loopsie. Nepamatujete? Dalo by se říct, že je to něco mezi...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail