Úvod Novinky Řekněte sýr! Výrobci ukazují různé způsoby, jak dělat selfie

Řekněte sýr! Výrobci ukazují různé způsoby, jak dělat selfie

Řekněte sýr! Výrobci ukazují různé způsoby, jak dělat selfie
Selfie byla pořízena novým Lenovem Vibe. Paruky nejsou součástí balení.

Selfie se rozmáhá a byla brána jako důležitá součást většiny prezentací i jako podstatná funkce mobilního telefonu. Je tak zajímavé sledovat, jak se jednotliví výrobci s focením selfie poprali.
 
Například Samsung řeší selfie tak, že nemusíte mačkat spoušť, ale přiložíte prst na tepový senzor na zadní straně Galaxy Note 4. Díky tomu tak výrobce zabrání drobnému pohybu, který vznikal, když jste museli tlačítka na boční straně telefonu zmáčknout.

Podobně jde na věc i Huawei, jenž se během prezentace prsil i tím, že posunul fenomén dál a vytvořil skupinovou selfie, tzv. groufie. V případě nového modelu Huawei Ascend Mate 7 také uděláte fotku tím, že přiložíte prst na zadní stranu telefonu, kde je snímač otisků prstů.

LG se svými novinkami jako LG G3 a sérií phabletů a tabletů LG Pad přináší focení pomocí gesta rukou. Prostě ukážete směrem k fotoaparátu otevřenou dlaň a tu setnete v pěst. Tento pokyn spustí odpočet, takže se můžete na selfíčko pěkně připravit.

Nové Lenovo Vibe X2, pak můžete ovládat hlasem. Při focení stačí aktivovat režim hlasového ovládání a fotoaparát zareaguje na slovíčka jako "cheese". Během našeho testování to chtělo několik pokusů, ale to můžeme přisuzovat hlasitému prostředí probíhající párty.

Tímhle nicméně seznam vychytávek nekončí. Jednotliví výrobci nabízí v rámci fotografické aplikace i další drobnosti jako například možnost zkrášlení obličeje (odstranění drobných nedostků, vyhlazení pleti apod.).Čtěte také:

Komentáře