Samsung představil nový Note 4 a Note Edge se zahnutým displejem

Samsung představil nový Note 4 a Note Edge se zahnutým displejem

4. 9. 2014

V  Berlíně se od 5. do 10. září koná veletrh spotřební elektroniky IFA 2014. Kromě televizí a ledniček najdete na výstavní ploše i mobilní telefony, tablety a chytrá řešení pro domácnost. Na místo se však vyplatí vyrazit s menším předstihem. Největší hráči na trhu totiž plánují před začátkem samotné akce prezentace svých největších novinek. Pro nás celou událost odpálil Samsung a musíme podotknout, že ve velkém stylu. Oproti tomu, co jsme mohli vidět před pár měsíci v Barceloně, posunul jihokorejský gigant mobilní technologie zase o kousek dál. Hlavním tématem celé prezentace byl nový Samsung Galaxy Note 4, nicméně došlo i na chytré hodinky či virtuální realitu.

Pro aktuální postřehy z IFA 2014 sledujte náš Twitter!

Samsung Galaxy Note 4 jede v nastaveném trendu svých předchůdců. Telefon nabídne 2K rozlišení, citlivější pero S Pen a vylepšené uživelské rozhraní. Výrobce se veze i na vlně trendu selfie, takže nabízí jak kvalitní přední fotoaparát, tak i ruzná vylepšení včetně panoramatického snímku vás a vašich přátel. Manažery pak možná zaujme několik zabudovaných mikrofonů, které dokážou poznat směr jednotlivých zvuků a vzájemně je odliší. To se hodí nejen při zvukových záznamech schůzek, ale i při telefonování, které komplikuje značná míra hluku. I přes celkový nárůst výkonu se Note 4 může chlubit delší výdrží baterky a hlavně schopností rychlonabíjení - na polovinu se údajně dostane za 30 minut.

Tímto rozhodně seznam novinek a vylepšení Note 4 nekončí, nicméně my se musíme posunout dál k modelu Note Edge. Jedná se totiž o Note 4, jenž disponuje na pravé straně zaobleným displejem, který se otáčí až za hranu telefonu. I když má telefon zaklopené pouzdro, na jeho hraně (edge) stále můžete přijímat novinky a ovládat aplikace. Tento panel najde využití i při pouštění videí, kdy ovládací panel s tlačítky play a pause nepřekáží ve sledování. Tohle je určitě krok zajímavým směrem a dokážeme si představit řadu využití. Otázkou je, jak to bude vypadat v českých podmínkách a jestli vůbe Edge do Česka dorazí. Stejně nejasná je pak cena obou zařízení. Jisté ale je, že se objeví již v říjnu.

Tím nejzajímavějším však může být virtuální realita Samsung Gear VR, o které se dočtete více v dalším článku!

Čtěte také

Kvízová hra o peníze HQ míří na Android. Dočkáme se o Vánocích

Kvízová hra o peníze HQ míří na Android. Dočkáme se o Vánocích

Hra Před 17 hodinami

Hra HQ, kterou jsme zrecenzovali v zatím posledních Applikacích, se brzy dočká verze pro telefony s Androidem. Datum premiéry...

Jak „vytunit“ zpomalený mobil? Sledujte Aplikace v 10:15 a dozvíte se to!

Jak „vytunit“ zpomalený mobil? Sledujte Aplikace v 10:15 a dozvíte se to!

Různé Včera

Často nám píšete, jak vyřešit ten či onen problém s mobilem. Někdy vás zlobí nedostatek místa, jindy zase rychlost mobilu nebo...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail