Samsung představil nový Note 4 a Note Edge se zahnutým displejem

Samsung představil nový Note 4 a Note Edge se zahnutým displejem

4. 9. 2014

V  Berlíně se od 5. do 10. září koná veletrh spotřební elektroniky IFA 2014. Kromě televizí a ledniček najdete na výstavní ploše i mobilní telefony, tablety a chytrá řešení pro domácnost. Na místo se však vyplatí vyrazit s menším předstihem. Největší hráči na trhu totiž plánují před začátkem samotné akce prezentace svých největších novinek. Pro nás celou událost odpálil Samsung a musíme podotknout, že ve velkém stylu. Oproti tomu, co jsme mohli vidět před pár měsíci v Barceloně, posunul jihokorejský gigant mobilní technologie zase o kousek dál. Hlavním tématem celé prezentace byl nový Samsung Galaxy Note 4, nicméně došlo i na chytré hodinky či virtuální realitu.

Pro aktuální postřehy z IFA 2014 sledujte náš Twitter!

Samsung Galaxy Note 4 jede v nastaveném trendu svých předchůdců. Telefon nabídne 2K rozlišení, citlivější pero S Pen a vylepšené uživelské rozhraní. Výrobce se veze i na vlně trendu selfie, takže nabízí jak kvalitní přední fotoaparát, tak i ruzná vylepšení včetně panoramatického snímku vás a vašich přátel. Manažery pak možná zaujme několik zabudovaných mikrofonů, které dokážou poznat směr jednotlivých zvuků a vzájemně je odliší. To se hodí nejen při zvukových záznamech schůzek, ale i při telefonování, které komplikuje značná míra hluku. I přes celkový nárůst výkonu se Note 4 může chlubit delší výdrží baterky a hlavně schopností rychlonabíjení - na polovinu se údajně dostane za 30 minut.

Tímto rozhodně seznam novinek a vylepšení Note 4 nekončí, nicméně my se musíme posunout dál k modelu Note Edge. Jedná se totiž o Note 4, jenž disponuje na pravé straně zaobleným displejem, který se otáčí až za hranu telefonu. I když má telefon zaklopené pouzdro, na jeho hraně (edge) stále můžete přijímat novinky a ovládat aplikace. Tento panel najde využití i při pouštění videí, kdy ovládací panel s tlačítky play a pause nepřekáží ve sledování. Tohle je určitě krok zajímavým směrem a dokážeme si představit řadu využití. Otázkou je, jak to bude vypadat v českých podmínkách a jestli vůbe Edge do Česka dorazí. Stejně nejasná je pak cena obou zařízení. Jisté ale je, že se objeví již v říjnu.

Tím nejzajímavějším však může být virtuální realita Samsung Gear VR, o které se dočtete více v dalším článku!

Čtěte také

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Hra 20. 2. 2018

Není sporu o tom, že Shadowgun Legends patří k aktuálně nejočekávanějším mobilním hrám, a to nejen v domácím Česku. Dlouhé...

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Aplikace 20. 2. 2018

Co jsou to cinemagrafy, to už jsme si definovali při seznámení s aplikací Loopsie. Nepamatujete? Dalo by se říct, že je to něco mezi...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail