​Google vám vrátí peníze až dvě hodiny po nákupu aplikace

​Google vám vrátí peníze až dvě hodiny po nákupu aplikace

Před 18 hodinami

Google Play nyní umožňuje zrušit nákup až dvě hodiny poté, co aplikaci zaplatíte. Podobný servis byl již k dispozici před tím, nicméně časové okno pro zrušení bylo pouze patnáct minut. Aktuální dvě hodiny jsou pak více než dost času na to, abyste vyzkoušeli, jestli si autoři vaše peníze zaslouží. V případě různých mobilních her mohou být dvě hodiny i dost na to, abyste se s nimi dostatečně zabavili. Je to tedy od Googlu hloupost nebo prozíravost?

Z naší zkušenosti jsme povolnější k nákupům. Už tolik nepřemýšlíme, jestli se nám aplikace vyplatí. Navíc délka časového okna pro vrácení peněz v našem případu také nahrává Googlu. Pokud byl limit mnohem kratší, byli jsme schopní se rozhodnout rychle, jestli má nákup smysl. Nyní toto rozhodnutí necháme být a často si vzpomeneme, až když lhůta propadne. Z našeho pohledu by tak uživatelé mohli nakupovat více a nákupy rušit méně.

Otázkou je, jak to bude s vrácením peněz v budoucnosti. Obchodní podmínky Google Play stále hovoří o limitu 15 minut. Je tak možné, že jde jen o testovací provoz, který nakonec bude zrušen.

Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Před 17 hodinami

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Před 18 hodinami

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail