SuperBetter je úkolovník, který chce zlepšit váš život

SuperBetter je úkolovník, který chce zlepšit váš život

24. 8. 2014

Aplikace SuperBetter přidává k úkolovníkům prvky gamifikace. A aby to nebylo málo, byla vystavěna na tvrdých vědeckých datech. Plněním úkolů tak posilujete čtyři hlavní vlastnosti, které mají zlepšit a prodloužit váš skutečný život. Volně přeloženo se jedná o fyzičku, mysl, emoce a vztahy. Ke každému úkolu, který si zadáte, můžete přiřadit jednu z těchto kategorií. Nicméně, aplikace sama vás již od prvního spuštění zásobuje vlastními úkoly, jejichž splnění otvírá další a další questy – výsledek tak připomíná hru na hrdiny, které třeba hrajete na PC či herních konzolích. Ostatně, za vývojem aplikace stojí tvůrci videoher.

Aplikace dokonce nabízí souboje s nepřáteli, které vás ale mají motivovat k tomu něco se sebou dělat. Mezi tzv. Bad Guys tak najdete Lepící židli, kterou porazíte, když se zvednete od počítače a vyrazíte něco dělat. A v podobném duchu si můžete nadefinovat vlastní nepřátele. Nikdo vám samozřejmě nemůže zabránit, abyste podváděli, ale pokud bude aplikaci SuperBetter používat, autoři slibují, že se váš život zlepší. Opírají se o vědecké studie, podle nichž i jednoduché a drobné úkoly dokáží pozitivně ovlivnit vaší fyzickou, mozkovou i sociální kondici. Jenom je musíte dělat pravidelně a posilovat je.

Pokud se chcete dozvědět víc a umíte anglicky, celou přednášku na téma "Hra, která vám přidá 10 let života" najdete na Youtube. Majitelé iOS dají za aplikaci SuperBetter 120 Kč, na Androidu je verze zdarma. Případně můžete využít webového rozhraní na www.superbetter.com.

Aplikaci SuperBetter stahujte zde!

Čtěte také

Konec nedorozuměním. Samsung mění design emoji

Konec nedorozuměním. Samsung mění design emoji

Různé Před 6 hodinami

Samsung spustil (a vzápětí kvůli technickým problémům pozastavil) update Galaxy S8 na verzi Android Oreo. Součástí je také aktualizace...

Se sluchátky Cheero pro iPhone můžete poslouchat hudbu, zatímco nabíjíte mobil

Se sluchátky Cheero pro iPhone můžete poslouchat hudbu, zatímco nabíjíte mobil

Vychytávka Před 7 hodinami

„Odstraníme zdířku na jack a lidi prostě přejdou na bezdrátová sluchátka“ – podobné myšlenky se asi honily v hlavách...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail