​Samsung se zapojil do Ice Bucket Challenge. Podívejte se na video!

​Samsung se zapojil do Ice Bucket Challenge. Podívejte se na video!

23. 8. 2014

Určitě to neminulo ani váš newsfeed. Lidé na sebe vylévají kýble s ledovou vodou, aby zvýšili povědomí o nemoci ALS, a někteří dokonce přihodí i nějaký dolar. Tzv. Ice Bucket Challenge zaplnila internet a sociální sitě. Jedni tuhle akci vítají, že je každý způsob boje proti zákeřné nemoci dobrý, druzí si zase utahují z uživatelů, kteří princip akce nepochopili, případně kritizují, že to nikam nevede, děti v Africe nemají co pít apod. A teď do toho přichází britská pobočka Samsungu a vylila kýbl vody i na Samsung Galaxy S5. Zároveň také nominuje další mobily HTC One M8, iPhone 5S a Nokia Lumia 930.Je to rafinované rýpnutí, jelikož všechny tři zmiňované telefony nejsou na rozdíl od Galaxy S5 voděodolné (a proto tam chybí třeba Sony Xperia Z2). A na internetu to opět vře. Jedna část chválí, jak Samsung rychle a vtipně zareagoval na aktuální trend, druhá zase kritizuje, že jihokorejský výrobce parazituje na neštěstí jiných. Nemluvě o tom, že ho do výzvy vůbec nikdo nenominoval. Abyste rozuměli, kouzlem Ice Bucket Challenge je to, že vás někdo nominuje, vy se polijete kbelíkem a vyberete další tři lidi, kteří udělají to samé – díky tomu se akce šíří internetem jako tsunami.

V očích kritiků pak Samsungu nepomáhá ani fakt, že sám finančně přispěl na boj proti ALS. Ačkoliv záměrně celou věc necháváme bez komentáře, dráždí naší zvědavost fakt, jak by veřejnost reagovala, kdyby telefon od Samsungu nominovaný byl. Třeba se odpověď na tuhle otázku pokusí najít tým PR specialistů od Sony... Nutno dodat, že díky virálnímu šíření se na boj proti amyotrofické laterální skleróze vybralo za prvních 24 hodin přes 8 milionů dolarů.

Aktualizováno:Pokud víme, tak Apple, HTC ani Microsoft na výzvu zatím nijak nereagovali, nicméně to týmu kolem kanálu Cellphone S na Youtube nezabránilo výzu přijmout. V následujícím videu tak můžete vidět, že ani HTC One M8 nebo Nokia Lumia 930 s ledovou vodou nemají závratné problémy. I přesto ale jejich namáčení důrazně nedoporučujeme!

Zdroj: AndroidCentral, TechCrunch

Čtěte také

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Applikace jsou zpátky! V prvním díle se věnujeme olympiádě

Různé Včera

První díl nové řady Applikací připadnul na začátek února. Téma je tedy jasné: olympiáda. Otestovali jsme dvě olympijské aplikace. Obě...

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Stačí poslat esemeskou jedno písmeno a iPhone se restartuje

Různé Včera

Sotva Apple opravil chybu chaiOS, kdy se iPhone zaseknul po obdržení odkazu na jeden konkrétní web, a už je tu další. Tentokrát dělá...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail