​Nová verze aplikace Foursquare k dispozici

​Nová verze aplikace Foursquare k dispozici

7. 8. 2014

Na Foursquare nedáme dopustit. Na to už jste zřejmě během první sezóny Applikací přišli. Využití téhle apky bylo široké a dalo se naroubovat na témata jídla, cestování, kulturu… Díky Foursquare jsme věděli, jaká zajímavá místa jsou kolem nás, i to, co si o nich uživatelé myslí. Za jejich návštěvy jsme pak dostávali body, speciální odznaky, s přáteli jsme mohli soupeřit, kdo toho za týden stihne obrazit nejvíc… Právě poslední zmiňované prvky padly za oběť redesignu Foursquare. Před pár měsíci se vývojáři svěřili s plánem, že populární aplikaci rozdělí na dvě. Sociální prvky, checkování v podnicích a sledování toho, kudy se toulají vaši přátelé, převezme nová aplikace Swarm. A Foursquare jako takové projde značnou proměnou. Nová verze aplikace pak konečně dorazila do App Store a Google Play (majitelé WP si ještě musí počkat) a my konečně víme, co měli autoři v plánu.

Cílem nového Foursquare je usnadnit vám hledání místa, kde byste se mohli dobře nadlábnout. Na hlavní obrazovce tak vidíte doporučení v závislosti na vaší aktuální poloze, denní době či chutích, které preferujete. Aplikace vám tak bude ukazovat například vhodná místa pro večeři, případně doporučení ostatních uživatelů, které sledujete. V tomhle ohledu Foursquare připomíná trochu Twitter – nemusíte být přáteli, ale můžete sledovat cizí lidi s vytříbenými chuťovými buňkami. A to je další změna, kterou jsme zaznamenali. Z nového Foursquare cítíme větší zaměření na jídlo, ačkoliv dříve jsme jej používali naprosto na cokoliv. Aplikace vás pak také nenápadně tlačí do psaní a využívání tipů – v osobním profilu máte přehled, kolik jste jich napsali a čeho se týkaly, což nahrazuje sbírání bodů z původní verze aplikace.

Rozšířené možnosti nabízí i vyhledávání podniků. Ty můžete sortovat podle cenové hladiny, vzdálenosti, otvírací doby nebo různých kategorií. Zcela však zmizel pohled na mapu, všechny podstatné informace o podnicích se ukáží přímo v jejich výpisu – uvidíte název, fotku, vzdálenost, hodnocení, zajímavý tip i seznam přátel/following, kteří podnik již v minulosti navštívili. První dojem z nové verze je veskrze pozitivní a ve výsledku funguje i propojení se Swarm. Při check-inu v podstatě neuděláme o ani o krok víc, než tomu bylo dříve. A to i přes fakt, že se na to musí spustit jiná aplikace.

Foursquare stahujte zde!

Čtěte také

Soutěž o Xbox One stále běží. Máte poslední šanci na výhru!

Soutěž o Xbox One stále běží. Máte poslední šanci na výhru!

Různé 15. 1. 2018

V lednu sice Applikace nevysíláme, ale to neznamená, že se nebude soutěžit. Na našem webu se momentálně hraje o konzoli Xbox One, kterou...

Sex v 21. století: nejdřív souhlas přes apku, až pak styk

Sex v 21. století: nejdřív souhlas přes apku, až pak styk

Aplikace 14. 1. 2018

Představte si typické rande. Byli jste na večeři, bylo vám spolu dobře, ale už je pozdě – je čas jít domů Nabídnete se, že ji...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail