​Flappy Bird létá dál. Založil i rodinu!

​Flappy Bird létá dál. Založil i rodinu!

2. 8. 2014

Jednoduchá hříčka Flappy Bird, kterou rok uživatelé mobilních aplikací ignorovali, aby jí pak jako lusknutím prstu začaly stahovat miliony, pořád žije. A teď nemyslíme žádnou z hromady napodobenin, které se pokusily navázat na její úspěch. Ačkoliv Dong Nguyen, autor Flappy Bird, aplikaci pod nátlakem internetové kritiky stáhnul, pro společnost Amazon vyvinul její novou verzi.

Abyste rozuměli. Amazon je velký internetový obchod, který pomalu proniká i do světa hardware. Po elektronické čtečce Kindle vypustil na trh i regulérní smartphone Amazon Fire, případně multimediální Fire TV. Ta běží na upravené verzi operačního systému Android a svým majitelům nabízí aplikace, které by v obchodě Play hledali marně. A mezi nimi je i novinka Flappy Birds Family.

Jedná se o vylepšenou verzi Flappy Bird, která nabízí větší variabilitu prostředí i možnost hrát ve více lidech. Autor a otec Flappy Bird pak zatím nepotvrdil, jestli se jeho novinka objeví i někde jinde. Můžeme jenom přemýšlet o tom, kolik za takovou exkluzivitu Amazon zaplatil. Původní Flappy Bird totiž vydělával (a asi pořád vydělává) díky reklamě na 50 tisíc dolarů denně. 

Čtěte také

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

Vychytávka Včera

Na podzim dorazil do prodeje nový flagship mobil od čínského Huawei. Na telefon se na internetu strhla samá chvála, nicméně je důležité...

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé 12. 12. 2017

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail