​Flappy Bird létá dál. Založil i rodinu!

​Flappy Bird létá dál. Založil i rodinu!

Včera

Jednoduchá hříčka Flappy Bird, kterou rok uživatelé mobilních aplikací ignorovali, aby jí pak jako lusknutím prstu začaly stahovat miliony, pořád žije. A teď nemyslíme žádnou z hromady napodobenin, které se pokusily navázat na její úspěch. Ačkoliv Dong Nguyen, autor Flappy Bird, aplikaci pod nátlakem internetové kritiky stáhnul, pro společnost Amazon vyvinul její novou verzi.

Abyste rozuměli. Amazon je velký internetový obchod, který pomalu proniká i do světa hardware. Po elektronické čtečce Kindle vypustil na trh i regulérní smartphone Amazon Fire, případně multimediální Fire TV. Ta běží na upravené verzi operačního systému Android a svým majitelům nabízí aplikace, které by v obchodě Play hledali marně. A mezi nimi je i novinka Flappy Birds Family.

Jedná se o vylepšenou verzi Flappy Bird, která nabízí větší variabilitu prostředí i možnost hrát ve více lidech. Autor a otec Flappy Bird pak zatím nepotvrdil, jestli se jeho novinka objeví i někde jinde. Můžeme jenom přemýšlet o tom, kolik za takovou exkluzivitu Amazon zaplatil. Původní Flappy Bird totiž vydělával (a asi pořád vydělává) díky reklamě na 50 tisíc dolarů denně. 

Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Včera

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Včera

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail