Aplikace na kopie klíčů může posloužit i zlodějům

Aplikace na kopie klíčů může posloužit i zlodějům

Včera

Mobilní aplikace ve vašem telefonu vám může pomoci i v případě, když ztratíte svoje klíče. Díky aplikaci společnosti KeyMe si můžete udělat jejich elektronické kopie a podle těch pak udělat kopie skutečné. Ty vám firma pošle buď poštou, případně si je můžete nechat vyjet na počkání v jedné z jejích prodejen. Systém zatím funguje jen v Americe, ale je krásnou ukázkou toho, jakým pomocníkem může mobil, potažmo mobilní aplikace být. Stačí jen telefonem klíč vyfotit a aplikace si uloží každý jeho záhyb.
 
Nicméně i tady platí heslo, že dobrý sluha může být zlý pán. Jednoduchost, s jakou si můžete vyrobit náhradní klíč, totiž pomůže i zlodějům, kteří si chtějí klíč padělat. O tomhle problému se pak rozepsal magazín Wired, kde najdete článek „Aplikace, se kterou jsem se vloupal sousedovi domů.“ Andy Greenberg v něm popisuje, jak mu stačilo jen pár vteřin, aby si udělal kopie klíčů, které mu jeho soused půjčil. Představitelé společnosti KeyMe však tvrdí, že o všech vyrobených klíčích vedou záznamy. A díky nim pak není problém po vyloupení bytu zjistit, kdo si klíče nechal vyrobit. Tedy pokud oběť loupeže vůbec napadne, že by zloděj mohl takhle jít s dobou.
 
Článek ve Wired se však na problém kouká i z větší dálky a upozorňuje ještě na jednu věc – že v dnešní době nejsou vaše klíče v bezpečí nikdy a rozhodně byste je neměli jen tak vystavovat. Moderní technologie tak usnadňují život nám, ale bohužel i případným zlodějům.

Zdroj: Wired, KeyMe

Čtěte také

K čemu potřebuje fidget spinner Bluetooth?

K čemu potřebuje fidget spinner Bluetooth?

Vychytávka Před 13 hodinami

Dobrá otázka! Už jsme tu měli jeden chytrý fidget spinner, který využívá Bluetooth a mobilní aplikace k zaznamenávání triků....

Metal Gear Solid 2 na Google Play? Většina lidí si hru nestáhne

Metal Gear Solid 2 na Google Play? Většina lidí si hru nestáhne

Hra Včera

Geniální stealth akce Hideo Kodžimi se celkem nečekaně objevila v nabídce Obchodu Play. Nejde o žádnou doprovodnou aplikaci nebo fake,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail