Aplikace na kopie klíčů může posloužit i zlodějům

Aplikace na kopie klíčů může posloužit i zlodějům

28. 7. 2014

Mobilní aplikace ve vašem telefonu vám může pomoci i v případě, když ztratíte svoje klíče. Díky aplikaci společnosti KeyMe si můžete udělat jejich elektronické kopie a podle těch pak udělat kopie skutečné. Ty vám firma pošle buď poštou, případně si je můžete nechat vyjet na počkání v jedné z jejích prodejen. Systém zatím funguje jen v Americe, ale je krásnou ukázkou toho, jakým pomocníkem může mobil, potažmo mobilní aplikace být. Stačí jen telefonem klíč vyfotit a aplikace si uloží každý jeho záhyb.
 
Nicméně i tady platí heslo, že dobrý sluha může být zlý pán. Jednoduchost, s jakou si můžete vyrobit náhradní klíč, totiž pomůže i zlodějům, kteří si chtějí klíč padělat. O tomhle problému se pak rozepsal magazín Wired, kde najdete článek „Aplikace, se kterou jsem se vloupal sousedovi domů.“ Andy Greenberg v něm popisuje, jak mu stačilo jen pár vteřin, aby si udělal kopie klíčů, které mu jeho soused půjčil. Představitelé společnosti KeyMe však tvrdí, že o všech vyrobených klíčích vedou záznamy. A díky nim pak není problém po vyloupení bytu zjistit, kdo si klíče nechal vyrobit. Tedy pokud oběť loupeže vůbec napadne, že by zloděj mohl takhle jít s dobou.
 
Článek ve Wired se však na problém kouká i z větší dálky a upozorňuje ještě na jednu věc – že v dnešní době nejsou vaše klíče v bezpečí nikdy a rozhodně byste je neměli jen tak vystavovat. Moderní technologie tak usnadňují život nám, ale bohužel i případným zlodějům.

Zdroj: Wired, KeyMe

Čtěte také

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Shadowgun Legends je na Google Play. Zahrát si budete moci až příští měsíc

Hra 20. 2. 2018

Není sporu o tom, že Shadowgun Legends patří k aktuálně nejočekávanějším mobilním hrám, a to nejen v domácím Česku. Dlouhé...

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Pára nad čajem, ohňostroj na obloze…. Vimage rozhýbe vaše fotky stylovými efekty

Aplikace 20. 2. 2018

Co jsou to cinemagrafy, to už jsme si definovali při seznámení s aplikací Loopsie. Nepamatujete? Dalo by se říct, že je to něco mezi...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail