Aplikace na kopie klíčů může posloužit i zlodějům

Aplikace na kopie klíčů může posloužit i zlodějům

28. 7. 2014

Mobilní aplikace ve vašem telefonu vám může pomoci i v případě, když ztratíte svoje klíče. Díky aplikaci společnosti KeyMe si můžete udělat jejich elektronické kopie a podle těch pak udělat kopie skutečné. Ty vám firma pošle buď poštou, případně si je můžete nechat vyjet na počkání v jedné z jejích prodejen. Systém zatím funguje jen v Americe, ale je krásnou ukázkou toho, jakým pomocníkem může mobil, potažmo mobilní aplikace být. Stačí jen telefonem klíč vyfotit a aplikace si uloží každý jeho záhyb.
 
Nicméně i tady platí heslo, že dobrý sluha může být zlý pán. Jednoduchost, s jakou si můžete vyrobit náhradní klíč, totiž pomůže i zlodějům, kteří si chtějí klíč padělat. O tomhle problému se pak rozepsal magazín Wired, kde najdete článek „Aplikace, se kterou jsem se vloupal sousedovi domů.“ Andy Greenberg v něm popisuje, jak mu stačilo jen pár vteřin, aby si udělal kopie klíčů, které mu jeho soused půjčil. Představitelé společnosti KeyMe však tvrdí, že o všech vyrobených klíčích vedou záznamy. A díky nim pak není problém po vyloupení bytu zjistit, kdo si klíče nechal vyrobit. Tedy pokud oběť loupeže vůbec napadne, že by zloděj mohl takhle jít s dobou.
 
Článek ve Wired se však na problém kouká i z větší dálky a upozorňuje ještě na jednu věc – že v dnešní době nejsou vaše klíče v bezpečí nikdy a rozhodně byste je neměli jen tak vystavovat. Moderní technologie tak usnadňují život nám, ale bohužel i případným zlodějům.

Zdroj: Wired, KeyMe

Čtěte také

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Gyroscope zvládne sledovat spánek, aktivitu i produktivitu

Aplikace Včera

Gyroskop je zařízení, díky kterému naše telefony dokážou rozpoznat polohu přístroje. Gyroscope je název aplikace, která dokáže...

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Bunda se zabudovanou powerbankou zahřeje a nabije mobil

Vychytávka 19. 10. 2017

Pár chytrých kousků oblečení už jsme v Applikacích měli, ale že bychom na ulicích zrovna potkávali lidi v chytrých bundách a...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail