Sledujte vaše oblíbené hry přímo v mobilu!

Sledujte vaše oblíbené hry přímo v mobilu!

23. 7. 2014

Před dvěma dny zažil svět videoher významnou událost, kterou však zaznamenali i mnozí i ne-hráči. Psalo se o ní v novinách a dokonce se i vysílala živě na webu Prima COOL. Řeč je o šampionátu The International v PC hře Dota 2, kde se týmy profesionálních hráčů z celého světa utkaly o více než pět miliónu dolarů.

Atmosféra na takovém turnaji nemá daleko k tomu, co se odehrává na stadionech důležitých sportovních utkáních. A podobně jako sport má i „e-sport“ svůj televizní kanál. Je jím internetová stránka Twitch.tv. Rozdíl je ten, že na Twitchi může „vysílat“ kdokoliv. Stačí mít rychlé internetové připojení a potřebnou techniku.Diváci nejsou dokázáni jen na web, přenosy z her mohou sledovat také na herních konzolích či na svých mobilních telefonech. Příznačně v den turnaje The International jsme se dočkali potřebného updatu aplikace pro Android (iOS verze byla aktualizována už v červnu), takže vám ji konečně můžeme doporučit. Po stažení a instalaci vás přivítá plocha poskládaná z dlaždic reprezentujících momentálně populární hry. Kliknete na dlaždici a zobrazí se vám právě probíhající přenosy. Každý den, každou hodinu, každou minutu někdo něco streamuje, takže o program není nouze. Mezi streamery samozřejmě nechybí ani Češi nebo Slováci. Probíhající hru je možné komentovat, k dispozici je chat s ostatními diváky, ale i samotnými streamery. Tedy za předpokladu, že si vytvoříte ve Twitchi účet. Ten se hodí taky ke sledování konkrétních hráčů.

Aplikaci si můžete stáhnout ve verzi pro iOS a Android.
 

Čtěte také

Žebříček nejstahovanějších aplikací ovládl průvodce muzei. Tady je důvod!

Žebříček nejstahovanějších aplikací ovládl průvodce muzei. Tady je důvod!

Aplikace Před 9 hodinami

Že aplikace od Google patří dlouhodobě k nejstahovanějším, na to už jsme si zvykli. Ale jaktože na vrcholu žebříčku...

Opera bojuje proti webům, které využívají mobily k těžbě kryptoměn

Opera bojuje proti webům, které využívají mobily k těžbě kryptoměn

Aplikace Před 9 hodinami

Těžba kryptoměn, jako je třeba Bitcoin, vyžaduje velký výpočetní výkon a tím pádem i spoustu energie. Někteří lidé proto začali...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail