„V noci jsem se počůral“ a další trapasy v mobilní zpovědnici

„V noci jsem se počůral“ a další trapasy v mobilní zpovědnici

22. 7. 2014

Přiznání holek, přiznání kluků, přiznání studentů, přiznání Hitlera… Pokud jste si mysleli, že fenomén, který se před nedávnem rozšířil po sociálních sítích, uvadá, tak jste na omylu. Právě naopak! Neustále se rodí nové a nové aplikace, jejichž prostřednictvím se může anonymně přiznat opravdu každý.

Awkward!! (iOS)
Podívat se do kamery, prozradit na sebe to největší tajemství a kliknout na „Sdílet“. Takový je princip nové mobilní aplikace s názvem Awkward!! (v překladu „trapas“), která se veze na aktuálním trendu mobilních zpovědnic. Vtip je v tom, že ve výsledku je nahrávka rozmazaná, a tudíž anonymní, takže si opravdu nemusíte brát servítky. A taky, že si je uživatelé neberou! Škoda jen, že zatím chybějí česká doznání.

Secret (iOS/Android)
To samé, akorát se nesvěřujete videem, nýbrž kombinací textu a obrázku. „Jsem třicetiletý muž a rád se dívám na romantické komedie,“ přiznal se například jeden „odvážlivec“. Příspěvky můžete lajkovat, sdílet i komentovat. Aplikace je anonymní. Vidíte sice, kdo z vašich přátel ji používá, ovšem nikoliv už, co přesně kdo napsal. Největší nevýhodou sympatické aplikace je to, že v tuto chvíli ještě není dostupná pro uživatele z České republiky. To se ale časem změní, jak slíbili autoři.

Whisper (iOS/Android)
Na první pohled je Whisper to samé co Secret: anonymní texty s ilustračním obrázkem na pozadí. Tato aplikace je však více zaměřená na poznávání nových lidí. Přiznání můžete filtrovat podle kategorií, případně zobrazit zprávy z konkrétní lokace (nebo z blízkého okolí) a pokud chcete, není problém kontaktovat jejich autora. Vše je samozřejmě anonymní. Velmi populární je aplikace zejména v kampusech amerických univerzit.

Čtěte také

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Aplikace 16. 10. 2017

Chytrý asistent uvnitř aplikace Fotky Google se naučil nový trik. Vyhledávání „psa“ nebo „kočky“ na fotkách už umí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail