„V noci jsem se počůral“ a další trapasy v mobilní zpovědnici

„V noci jsem se počůral“ a další trapasy v mobilní zpovědnici

Včera

Přiznání holek, přiznání kluků, přiznání studentů, přiznání Hitlera… Pokud jste si mysleli, že fenomén, který se před nedávnem rozšířil po sociálních sítích, uvadá, tak jste na omylu. Právě naopak! Neustále se rodí nové a nové aplikace, jejichž prostřednictvím se může anonymně přiznat opravdu každý.

Awkward!! (iOS)
Podívat se do kamery, prozradit na sebe to největší tajemství a kliknout na „Sdílet“. Takový je princip nové mobilní aplikace s názvem Awkward!! (v překladu „trapas“), která se veze na aktuálním trendu mobilních zpovědnic. Vtip je v tom, že ve výsledku je nahrávka rozmazaná, a tudíž anonymní, takže si opravdu nemusíte brát servítky. A taky, že si je uživatelé neberou! Škoda jen, že zatím chybějí česká doznání.

Secret (iOS/Android)
To samé, akorát se nesvěřujete videem, nýbrž kombinací textu a obrázku. „Jsem třicetiletý muž a rád se dívám na romantické komedie,“ přiznal se například jeden „odvážlivec“. Příspěvky můžete lajkovat, sdílet i komentovat. Aplikace je anonymní. Vidíte sice, kdo z vašich přátel ji používá, ovšem nikoliv už, co přesně kdo napsal. Největší nevýhodou sympatické aplikace je to, že v tuto chvíli ještě není dostupná pro uživatele z České republiky. To se ale časem změní, jak slíbili autoři.

Whisper (iOS/Android)
Na první pohled je Whisper to samé co Secret: anonymní texty s ilustračním obrázkem na pozadí. Tato aplikace je však více zaměřená na poznávání nových lidí. Přiznání můžete filtrovat podle kategorií, případně zobrazit zprávy z konkrétní lokace (nebo z blízkého okolí) a pokud chcete, není problém kontaktovat jejich autora. Vše je samozřejmě anonymní. Velmi populární je aplikace zejména v kampusech amerických univerzit.

Čtěte také

K čemu potřebuje fidget spinner Bluetooth?

K čemu potřebuje fidget spinner Bluetooth?

Vychytávka Před 19 hodinami

Dobrá otázka! Už jsme tu měli jeden chytrý fidget spinner, který využívá Bluetooth a mobilní aplikace k zaznamenávání triků....

Metal Gear Solid 2 na Google Play? Většina lidí si hru nestáhne

Metal Gear Solid 2 na Google Play? Většina lidí si hru nestáhne

Hra Včera

Geniální stealth akce Hideo Kodžimi se celkem nečekaně objevila v nabídce Obchodu Play. Nejde o žádnou doprovodnou aplikaci nebo fake,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail