Appka Horizon vyhlašuje konec špatně natočeným videím

Appka Horizon vyhlašuje konec špatně natočeným videím

15. 1. 2014


Mobilní telefony umí dělat fotky, točit videa, ale překvapivě často si uživatelé neuvědomují, že by měli otočit telefon, aby jejich umělecké snažení vypadalo k světu. Denně tak Youtube zaplavují příspěvky, kdy je obraz zaznamenaný na výšku a zbytek videa vyplňují černé pruhy. Tenhle problém chce vyřešit aplikace Horizon, která natáčí širokoúhle, ať již je váš telefon v jakékoliv poloze.
 
Pokud máte telefon naležato, snímá aplikace celý záběr. Jakmile jej ale trochu otočíte, začne se políčko záznamu zmenšovat – kvůli zachování poměru stran videa i v okamžiku, kdy se viditelný záběr mění. Ve výsledku to tak vypadá, jako kdyby s otočením váš telefon trochu zazoomoval nebo naopak odzoomoval.
 
Jak trefně popisují komentáře na AppStore i postřehy na serveru TechCrunch, tohle je služba, kterou by měl iPhone integrovat přímo do svého fotoaparátu (ano, Horizon je momentálně k dispozici pouze na iPhone a iPad), protože uživatelům, kteří točí videa na výšku, je to vlastně úplně jedno. Nenapadne je, že by si mohli koupit aplikaci, která stojí 99 centů.

Čtěte také

Applikace nejen o fenoménu selfie začínají v 10:55

Applikace nejen o fenoménu selfie začínají v 10:55

Různé Právě teď

Jak vyfotit selfie? Banální otázka! Stačí přepnout na přední kameru, nahodit úsměv, „cvak“ a šup s tím na...

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

Vychytávka 14. 12. 2017

Na podzim dorazil do prodeje nový flagship mobil od čínského Huawei. Na telefon se na internetu strhla samá chvála, nicméně je důležité...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail