Šli byste do kina na film o aplikacích?

Šli byste do kina na film o aplikacích?

11. 7. 2014

Když v roce 2007 vizionář a zakladatel společnosti Apple Steve Jobs představoval světu první iPhone, tak o žádných aplikacích ještě ani nebyla řeč. Na displeji telefonu bylo jen pár ikonek: pro telefonování, internet, pro kalkulačku, pro hudební přehrávač... Spuštění obchodu App Store a jeho zpřístupnění komukoliv, kdo umí jen trochu programovat, přišlo až rok o půl poté. Tehdy jste si už mohli vybírat z pětistovky aplikací. Dnes jich najdete v App Store hodně přes milión.

Chystaný dokument s názvem App: The Human Story se soustředí právě na nedávné začátky aplikací. Kdysi si software kupovali jen počítačoví profesionálové a lidi z byznysu, s příchodem App Store začali za software platit i normální lidé. Za software v podobě často jednodolarových aplikací.Filmový dokument se chce zaměřit na lidskou stránku aplikací a zejména pak na lidi, kteří stojí za jejich vývojem. Filmaři už rok objíždějí vývojáře aplikací a ptají se na jejich příběhy. Ve výčtu najdete známá jména (respektive známé aplikace), ale také vývojáře, kteří mají k celebritám daleko, ale přesto mají co říct. Mezi nimi například autory aplikací pro lékařské nebo humanitární účely.

Jestli nakonec film vznikne nebo ne, záleží jen na tom, zda se tvůrcům podaří vybrat dost peněz od fanoušků na Kickstarteru. Zatím to vypadá slibně, z požadovaných sta tisíc dolarů už mají na kontě půlku. Pro své sponzory připravili celou řadu dárků, od dokumentu samotného až po přístup k veškerému videomateriálu, co se jim s vývojáři podařilo natočit. A co vy? Podívali byste se na dokument o aplikacích?
 

Čtěte také

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra Včera

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Google Photos najdou fotky vašeho psa nebo kočky podle jména

Aplikace Včera

Chytrý asistent uvnitř aplikace Fotky Google se naučil nový trik. Vyhledávání „psa“ nebo „kočky“ na fotkách už umí...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail