Šli byste do kina na film o aplikacích?

Šli byste do kina na film o aplikacích?

15. 8. 2017

Když v roce 2007 vizionář a zakladatel společnosti Apple Steve Jobs představoval světu první iPhone, tak o žádných aplikacích ještě ani nebyla řeč. Na displeji telefonu bylo jen pár ikonek: pro telefonování, internet, pro kalkulačku, pro hudební přehrávač... Spuštění obchodu App Store a jeho zpřístupnění komukoliv, kdo umí jen trochu programovat, přišlo až rok o půl poté. Tehdy jste si už mohli vybírat z pětistovky aplikací. Dnes jich najdete v App Store hodně přes milión.

Chystaný dokument s názvem App: The Human Story se soustředí právě na nedávné začátky aplikací. Kdysi si software kupovali jen počítačoví profesionálové a lidi z byznysu, s příchodem App Store začali za software platit i normální lidé. Za software v podobě často jednodolarových aplikací.Filmový dokument se chce zaměřit na lidskou stránku aplikací a zejména pak na lidi, kteří stojí za jejich vývojem. Filmaři už rok objíždějí vývojáře aplikací a ptají se na jejich příběhy. Ve výčtu najdete známá jména (respektive známé aplikace), ale také vývojáře, kteří mají k celebritám daleko, ale přesto mají co říct. Mezi nimi například autory aplikací pro lékařské nebo humanitární účely.

Jestli nakonec film vznikne nebo ne, záleží jen na tom, zda se tvůrcům podaří vybrat dost peněz od fanoušků na Kickstarteru. Zatím to vypadá slibně, z požadovaných sta tisíc dolarů už mají na kontě půlku. Pro své sponzory připravili celou řadu dárků, od dokumentu samotného až po přístup k veškerému videomateriálu, co se jim s vývojáři podařilo natočit. A co vy? Podívali byste se na dokument o aplikacích?
 

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra 17. 8. 2017

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail