Smartphone Xperia C3 je specialista na selfie. Stačí se usmát

Smartphone Xperia C3 je specialista na selfie. Stačí se usmát

8. 7. 2014

„Kdyby tak byla Bradleyho ruka delší“, povzdechla si v popisku nejsdílnější selfie všech dob moderátorka Ellen DeGeneres, která hvězdné focení spunktovala. Ano, kdyby byla ruka Bradleyho Coopera o něco delší, tak by se na snímek vešlo o něco více hvězd. Je tu ale i jiné řešení a nabízí jej Sony.

Ne, není to prodloužení ruky, nýbrž Sony Xperia C3 coby první smartphone specializovaný na focení selfie. Telefon má spoustu zajímavých vlastností, například podporu dvou SIM (existuje i varianta pro jednu), výkonný procesor o taktu 1200 MHz, displej o úhlopříčce 5,5 palce nebo nový Android verze 4.4. Tím zdaleka nejzajímavějším prvkem telefonu je však přední ze dvou fotoaparátů.


Oproti konkurenci se mobil vyčlenil širokoúhlým pětimegapixelovým fotoaparátem na přední straně s jemným bleskem pro kvalitní selfie i za zhoršených světelných podmínek. Nezvyklý je také způsob focení. Fotku svého obličeje můžete pořídit jednoduše dvojitým poklepáním na zadní část telefonu, případně se na telefon usmát a on už se postará o zbytek. Úprava fotek počítá s tím, že fotíte sami sebe, a vše tomu přizpůsobí. Pokud přesto s výsledkem nebudete spokojeni, můžete si selfie dále editovat v některé z arzenálu fotografických aplikací.

Sony Xperia C3 by se měla začít prodávat ve třech barevných variantách už letos v srpnu. Cena nebo dostupnost v České republice ale zatím nejsou známy.
 

Čtěte také

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

5 důvodů, proč budete Huawei Mate 10 Pro-klínat

Vychytávka Včera

Na podzim dorazil do prodeje nový flagship mobil od čínského Huawei. Na telefon se na internetu strhla samá chvála, nicméně je důležité...

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Podíl mobilů s nejnovějším Androidem roste, nejrozšířenější je stále verze z roku 2015

Různé 12. 12. 2017

Google aktualizoval statistiky distribuce systému Android. Data vycházejí z návštěv obchodu Google Play za posledních sedm dní. Na...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail